Nummer S 15/33-02 - vervangen

Datum :
04-12-2006
Taal :
Frans Nederlands
Grootte :
1 pagina
Sectie :
Regelgeving
Type :
Comments
Subdomein :
Fiscal Discipline

Samenvatting :

Onderhandse verkoopovereenkomst met uitstel van eigendomsoverdracht. Omzetting saldo verkoopprijs in lijfrente.

Originele tekst :

Voeg het document toe aan een map () om te beginnen met annoteren.

Contact | Disclaimer | FAQ
   
Quick search :
Fisconet plus Version 5.9.23
Service Public Federal
Finances
Home > Advanced search > Search results > Nummer S 15/33-02 - vervangen
Nummer S 15/33-02 - vervangen
Document
Content exists in : nl fr

Search in text:
Print    E-mail    Show properties

Properties

Document type : Comments
Title : Nummer S 15/33-02 - vervangen
Document date : 04/12/2006
Publication date : 01/07/2010
Document language : NL
Name : S 15/33-02- vervangen
Version : 1

De R.J. S 15/33-02 van JULI 2010, hieronder, werd vervangen door deze van JULI 2013.

 

Nummer S 15/33-02 - vervangen

33. - Onderhandse verkoopovereenkomst met uitstel van eigendomsoverdracht. Omzetting saldo verkoopprijs in lijfrente.

02. - Minder dan een maand voor het overlijden heeft decujus een onderhandse verkoopovereenkomst afgesloten, met uitstel van de eigendomsoverdracht tot bij het verlijden van de notariële akte. Er wordt een voorschot op de verkoopprijs betaald, het saldo wordt omgezet in een maandelijkse rente.

Kort na het overlijden leggen de beide erfgenamen de onderhandse verkoopovereenkomst neer onder de minuten van de notaris, en stemmen ze uitdrukkelijk in met de verkoop. Op datum van het overlijden was de eerste rentetermijn van de lijfrente nog niet betaald; door het overlijden zal er geen betaling van het saldo meer gebeuren.

Ingevolge het uitstel van de eigendomsoverdracht behoort het onroerend goed nog tot de nalatenschap (zie ook RJ S 15, 33.01).

De erfgenamen moeten het onroerend goed dus aangeven, maar moeten het ook nog afleveren aan de kopers.

Enkel de werkelijke verrijking van de erfgenamen zal worden belast doordat :

* in het actief van de nalatenschap moet worden aangegeven :

- het onroerend goed voor zijn verkoopwaarde min het betaalde voorschot

- het betaalde voorschot op basis van artikel 108 W. Succ.

* en in het passief van de nalatenschap : de leveringsverplichting, te waarderen op de verkoopwaarde van het onroerend goed verminderd met  het voorschot.

(Beslissing van 4 december 2006. - bl. nr. E.E./101.592.)

----------

JULI 2010 - 122/25-2