Parlementaire vraag nr. 442 van de heer Luk Van Biesen dd. 02.07.2015
- Sectie :
- Regelgeving
- Type :
- Parliamentary questions
- Subdomein :
- Fiscal Discipline
Samenvatting :
Btw-wetboek. - Artikel 6
Originele tekst :
Fisconet
plus Version 5.9.23
Service Public Federal Finances |
|||||||
|
Home >
Advanced search >
Search results > Parlementaire vraag nr. 442 van de heer Luk Van Biesen dd. 02.07.2015
Parlementaire vraag nr. 442 van de heer Luk Van Biesen dd. 02.07.2015
Document
Search in text:
Properties
Document type : Parliamentary questions Title : Parlementaire vraag nr. 442 van de heer Luk Van Biesen dd. 02.07.2015 Tax year : 2015 Document date : 02/07/2015 Keywords : lokaal bestuur / belastingplichtige Document language : NL Name : Parlementaire vraag nr. 442 van de heer Luk Van Biesen dd. 02.07.2015 Version : 1 Question asked by : Luk Van Biesen
Parlementaire vraag nr. 442 van de heer Luk Van Biesen dd. 02.07.2015
Kamer, Vragen en Antwoorden, 2014-2015, QRVA 54/049 dd. 09.11.2015, blz. 257 Vraag nr. 442 van de heer volksvertegenwoordiger Luk Van Biesen van 02 juli 2015 (N.) aan de minister van Financiën, belast met Bestrijding van de fiscale fraude
Btw-wetboek. - Artikel 6
VRAAG Vorig jaar was de publicatie van een circulaire vooropgesteld, waarin verdere toelichting wordt verschaft over de toepassing van artikel 6 van het btw-wetboek, in het bijzonder voor lokale besturen. Artikel 6 bepaalt de omstandigheden waarin overheden al dan niet als btw-belastingplichtigen moeten worden aanzien. Behoudens vergissing is deze circulaire er een jaar later nog niet, hoewel heel wat lokale besturen wel met fiscale controles te maken krijgen. 1. Kan u bevestigen wanneer de circulaire omtrent de toepassing van artikel 6 van het btw-wetboek mag worden verwacht? 2. Op welke wijze wordt een uniforme toepassing van de btw-wetgeving door de administratie vandaag bij gebrek aan een circulaire gegarandeerd?
ANTWOORD van de minister van Financiën, belast met Bestrijding van de fiscale fraude van 05.11.2015, Ik heb mijn administratie recent de opdracht gegeven om de ontwerpcirculaire omtrent de toepassing van artikel 6 van het Btw-Wetboek te vervolledigen met een aantal concrete toepassingsgevallen die zich in de praktijk kunnen voordoen. Zodra die aanpassingen zijn doorgevoerd kan deze circulaire worden gepubliceerd. Er werd met de betrokken actoren overeengekomen dat deze circulaire slechts een zestal maanden na haar publicatie in werking zal treden teneinde hen voldoende tijd te gunnen om er kennis van te nemen. De precieze datum van inwerkintreding zal aldus worden meegedeeld op het ogenblik van de publicatie van voornoemde circulaire. Het Grondwettelijk Hof heeft in 2008 de bepaling vernietigd op grond waarvan de hoedanigheid van btw-belastingplichtige van rechtswege werd toegekend aan publiekrechtelijke lichamen die vrijgestelde handelingen verrichten. Gelet op de juridische onzekerheid die als gevolg daarvan was ontstaan is vanaf 01.01.2009 een overgangsregeling van toepassing. Deze overgangsregeling voorziet erin dat de publiekrechtelijke lichamen enkel als btw-belastingplichtige moeten worden aangemerkt voor die handelingen die met zekerheid de hoedanigheid van btw-belastingplichtige tot gevolg hebben. Voor eventuele vragen of toepassingsmoeilijkheden kunnen de publiekrechtelijke lichamen zich steeds wenden tot het lokaal btw-controlekantoor waaronder zij ressorteren.
|
|||||||