Vraag nr. 169 van mevrouw De Meyer dd. 20.01.1989

Datum :
20-01-1989
Taal :
Frans Nederlands
Grootte :
1 pagina
Sectie :
Regelgeving
Type :
Parliamentary questions
Subdomein :
Fiscal Discipline

Samenvatting :

Salontelevisie-onlvangtoestellen uitgerust met teletekst,Toepasselijk BTW-tarief

Originele tekst :

Voeg het document toe aan een map () om te beginnen met annoteren.

Contact | Disclaimer | FAQ
   
Quick search :
Fisconet plus Version 5.9.23
Service Public Federal
Finances
Home > Advanced search > Search results > Vraag nr. 169 van mevrouw De Meyer dd. 20.01.1989
Vraag nr. 169 van mevrouw De Meyer dd. 20.01.1989
Document
Content exists in : nl fr

Search in text:
Print    E-mail    Show properties

Properties

Document type : Parliamentary questions
Title : Vraag nr. 169 van mevrouw De Meyer dd. 20.01.1989
Tax year : 0
Document date : 20/01/1989
Keywords : Salontelevisie-onlvangtoestellen uitgerust met teletekst / Toepasselijk BTW-tarief
Document language : NL
Modification date : 17/05/2006 15:51:19
Name : 89/169
Version : 1
Question asked by : De Meyer

VRAAG 89/169

Vraag nr. 169 van mevrouw De Meyer dd. 20.01.1989


Vr. en Antw., Kamer, 1989, nr. 049 , blz. 3596

Salontelevisie-onlvangtoestellen uitgerust met teletekst - Toepasselijk BTW-tarief

VRAAG

    Op dit moment bestaat er een weeldetaks van 25 % op de televisietoestellen met teletekst. Dit is op zich geen verwerpelijk systeem, ware het niet dat voor bepaalde bevolkingsgroepen dit teletekstsysteem een absolute voorwaarde is om van hun televisie te kunnen genieten. Met name voor de doven is teletekst immers een noodzakelijk en nuttig instrument om informatie te vergaren. Deze vraag circuleert al een aantal jaren in de dovenmilieus, maar men werd voortdurend van het kastje naar de muur gestuurd in dit land waar de bevoegdheidsverdeling geen sinecure is.

    Gaarne vernamen wij of u al dan niet bevoegd bent in deze materie en bereid bent passende maatregelen te nemen.

ANTWOORD

    Salontelevisie-ontvangtoestellen, al dan niet uitgerust met teletekst, zijn onderworpen aan het BTW-tarief van 25% verhoogd met de aanvullende weeldetaks van 8%, ongeacht de hoedanigheid van de koper.

    Voor de toepassing der BTW-tarieven dient om technische redenen te worden vermeden eenzelfde goed aan verschillende tarieven te onderwerpen naargelang het gebruik dat eraan wordt gegeven. De ervaring heeft immers uitgewezen dat een tariefverlaging in functie van de hoedanigheid van de koper aanleiding geeft tot praktische problemen en misbruiken.

    Bovendien is het, met het oog op de voltooiing van de Interne markt, rekening houdend met de voorstellen en mededelingen van de Commissie van de Europese Gemeenschappen inzake harmonisatie der BTW-tarieven, niet wenselijk nieuwe gunstregelingen in te voeren.