Besluit van de Waalse Regering betreffende de voorwaarden voor de indienstneming en de administratieve en geldelijke toestand van de contractuele personeelsleden. .

Datum :
18-12-2003
Taal :
Frans Nederlands
Grootte :
14 pagina's
Sectie :
Wetgeving
Bron :
Numac 2003027782

Originele tekst :

Voeg het document toe aan een map () om te beginnen met annoteren.
Hoofdstuk 1. [1Categorieën van indienstneming]1
Artikel 1Dit besluit is van toepassing op de contractuele personeelsleden van de diensten van de Waalse Regering en de instellingen van openbaar nut bedoeld bij het decreet van 22 januari 1998 betreffende het statuut van het personeel van sommige instellingen van openbaar nut die onder het Waalse Gewest ressorteren.
  Dit besluit is niet van toepassing op de personeelsleden die met een arbeidsovereenkomst voor tewerkstelling van studenten in dienst te nemen zijn [2 ...]2.

Hoofdstuk 2. Indienstnemingsvoorwaarden

Artikel 2§ 1. Personen kunnen door de Regering in dienst worden genomen, uitsluitend om :
  [3 1° in te spelen op uitzonderlijke en tijdelijke behoeften aan personeel, ofwel door de uitvoering van in de tijd beperkte acties, ofwel door een uitzonderlijke werktoename [4 hierna contractuelen voor buitengewone en tijdelijke behoeften genoemd]4;
   2° personeelsleden te vervangen in geval van totale of gedeeltelijke afwezigheid, ongeacht of ze in dienstactiviteit zijn [4 hierna vervangingscontractuelen genoemd]4;
   3° hulptaken zoals bedoeld in dit artikel te vervullen [4 hierna contractuele hulpkrachten genoemd]4;
   4° specifieke opdrachten zoals bedoeld in dit artikel te vervullen [4 hierna contractuele voor specifieke taken genoemd]4;
   5° te zorgen voor de uitvoering van opdrachten die bijzondere kennissen of een brede hoogstaande expertise vereisen, die beide relevant zijn voor de uit te voeren opdrachten [4 hierna deskundige contractuelen genoemd]4.]3
  § 2. Onder bijkomende opdrachten dienen te worden verstaan :
  1° opdrachten bestaande uit hoofdzakelijk handenarbeid in de domaniale wouden, de natuurreservaten en [5 groengebieden]5 bij archeologische opgravingen;
  2° opdrachten die betrekking hebben op schoonheidsacties voorzover ze begeleid worden door gewestelijk personeel;
  3° opdrachten bestaande uit de leerlingenbegeleiding in de vervoersdiensten bij het Directoraat-generaal Vervoer;
  4° schoonmaakopdrachten;
  5° dienstverlenende opdrachten in cafetaria's;
  6° onderhoudsopdrachten;
  7° telefoon- en ontvangstopdrachten;
  8° opdrachten uitgevoerd door de chauffeurs;
  9° opdrachten uitgevoerd door de magazijniers;
  [5 10° de taken verricht door de duikers;]5
  [6 11° de taken van huisbewaarder.]6
  § 3. [3 Onder specifieke opdrachten worden verstaan :
   1° de activiteiten in verband met de ontwikkeling van informatie- en communicatie-instrumenten;
   2° taken inzake de domaniale ordehandhaving;
   3° de bewakingsactiviteiten;
   4° de tolktaken;
   5° het beroep van fotograaf of cameraman;
   6° het beroep van archeoloog;
   7° het beroep van vrachtwagen- of werfvoertuigenbestuurder;
   8° de taken in verband met de inventaris van de fauna en de flora.
   Die taken stemmen overeen met de functies van niveau A, B of C.
   [7 ...]7 ]3
  § 4. [3 De taken omschreven in § 1, 5°, worden aan deskundigen toevertrouwd. Ze komen, wat de taken betreft die een bijzondere kennis behoeven, overeen met functies toegekend aan de niveaus A of B en, wat betreft de taken die een ruime hoogstaande ervaring behoeven, met functies toegekend aan niveau A.
   [7 ...]7 ]3

Artikel 3Voor de toepassing van artikel [8 11, § 2]8 , van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode [8 voorzien de organisatieschema's van de Waalse Overheidsdienst, naast statutaire betrekkingen, in betrekkingen bekleed door contractuelen voor buitengewone en tijdelijke behoeften, contractuele hulpkrachten, contractuelen voor specifieke taken en deskundige contractuelen]8.

Artikel 3BIS[9 Om te voldoen aan het percentage bedoeld in artikel 81, eerste lid, van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode, kunnen bepaalde betrekkingen bij de kandidatenoproep aan gehandicapte personen voorbehouden worden.
   Zolang het percentage bedoeld in artikel 81, eerste lid, van het besluit van de Waalse Regering houdende de Waalse Ambtenarencode niet bereikt is, zullen de betrekkingen in geval van ex-aequo bij voorrang toegekend worden aan de gehandicapte personen die voldoen aan minstens één van de voorwaarden bedoeld in artikel 82, 1° tot 6°, van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode.]9

Hoofdstuk 3. Toelaatbaarheid, selectie en beëindiging van een ambt

Artikel 4[10 § 1. De bij arbeidsovereenkomst in dienst te nemen personen moeten tijdens de gehele duur van de uitvoering van het contract de volgende voorwaarden vervullen :
   1° een gedrag hebben dat overeenstemt met de vereisten van het ambt;
   2° de burgerlijke en politieke rechten genieten;
   3° aan de dienstplichtwetten voldaan hebben;
   4° het bewijs leveren van de lichamelijke geschiktheid vereist om de functie uit te oefenen;
   5° houder zijn van een diploma of een studiegetuigschrift in verhouding met het niveau van de toe te kennen betrekking.
   § 2. [11 Voor de indienstnemingen van contractuelen voor buitengewone en tijdelijke behoeften, vervangingscontractuelen, contractuele hulpkrachten en contractuelen voor specifieke taken gelden de volgende criteria :
   1° het diploma en de vorming of de kwalificatie in verband met de toe te kennen betrekking;
   2° de bekwaamheden;
   3° de technische en gedragsvaardigheden;
   4° de motivering om de betrekking te bekleden.
   Voor de indienstnemingen van deskundige contractuelen gelden de volgende criteria :
   1° het diploma en de vorming in verband met de toe te kennen betrekking;
   2° de bekwaamheden;
   3° de technische en gedragsvaardigheden;
   4° de motivering om de betrekking te bekleden;
   5° de beroepservaring.]11
   § 3. In de zin van dit besluit wordt onder bekwaamheid een geestelijke of lichamelijke, betrekkelijk stabiele instelling verstaan die een individu karakteriseert. De bekwaamheid valt onder de potentialiteiten: hoewel de bekwaamheid vereist is om een welbepaalde taak uit te voeren, kan ze evenwel latent blijven zolang de uitoefening van bepaalde activiteiten haar bestaan niet openbaart. De bekwaamheden worden gemeten aan de hand van test of standaardproeven van het psychometrisch type.]10

Artikel 4BIS[12 De [13 secretaris-generaal]13 beheert een databank van de kandidaturen van de personen die geïnteresseerd zijn in een contractuele betrekking binnen de Waalse Overheidsdienst.
   Die databank wordt ter beschikking gesteld van het secretariaat-generaal en van de directoraten-generaal, alsook van de instellingen van openbaar nut bedoeld in artikel 1.
   De leden van de Regering krijgen toegang tot die databank om ze te raadplegen.
   Die databank is het voorwerp van een openbaarmaking op de internetsites van de Waalse overheidsdienst en van de de instellingen van openbaar nut bedoeld in artikel 1.
   Inschrijvingen kunnen elektronisch geschieden.
   De inschrijving bij de databank is het voorwerp van een bericht van ontvangst.
   De inschrijving heeft een geldigheidsduur van één jaar.]12

Artikel 5[14 § 1. Voor elke indienstneming van contractueel personeel worden de selectieproeven door een selectiecommissie georganiseerd.
   § 2. Voor de indienstnemingen van contractuelen voor buitengewone en tijdelijke behoeften, behalve de indienstnemingen van personeel op vacante posten in afwachting dat ze langs de statutaire weg ingevuld worden, bestaat de selectiecommissie uit drie personeelsleden voor indienstnemingen op niveau A en B en uit twee personeelsleden voor indienstnemingen op de overige niveaus :
   1° de [15 secretaris-generaal]15 of diens afgevaardigde;
   2° één of twee vertegenwoordigers van het Directoraat-generaal waar de betrekking ingevuld moet worden, van wie één het voorzitterschap van de commissie waarneemt.
   § 3. Voor de indienstnemingen van contractuelen voor buitengewone en tijdelijke behoeften, in afwachting dat de vacante posten langs de statutaire weg ingevuld worden, van vervangingscontractuelen en contractuele hulpkrachten, bestaat de selectiecommissie uit drie personeelsleden voor indienstnemingen op niveau A en B en uit twee personeelsleden voor indienstnemingen op de overige niveaus.
   De leden van de selectiecommissie, onder wie de voorzitter, worden aangewezen door de directeur-generaal van het directoraat-generaal waar de post ingevuld moet worden.
   § 4. Voor indienstnemingen van contractuelen voor specifieke taken en deskundige contractuelen bestaat de selectiecommissie, waarvan de samenstelling door de Regering goedgekeurd wordt, uit :
   1° de [15 secretaris-generaal]15 of diens afgevaardigde, die er het voorzitterschap van waarneemt;
   2° één of twee vertegenwoordigers van het Directoraat-generaal waar de betrekking in te vullen is;
   3° één of verschillende leden met een onbetwistbare vaardigheid in het overwogen domein die niet deel uitmaken van de Waalse overheidsdienst, externe leden genoemd.
   § 5. Artikel 112bis van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode is van toepassing op de externe leden van de selectiecommissies ingesteld met het oog op de indienstneming van contractueel personeel.]14

Artikel 5BIS[16 § 1. Voor elke indienstneming van contractuelen voor buitengewone en tijdelijke behoeften, van vervangingscontractuelen en contractuele hulpkrachten raadpleegt de voorzitter van de selectiecommissie of diens afgevaardigde de databank bedoeld in artikel 4bis.
   De kandidaten worden geselecteerd op basis van een functiebeschrijving en van selectiecriteria i.v.m. de in te vullen betrekking.
   Een kandidatenoproep wordt in de volgende gevallen gedaan :
   1° bij gebrek aan minimum drie kandidaturen voor de in te vullen betrekking die aan het gezochte profiel beantwoorden;
   2° op uitdrukkelijk verzoek van de directeur-generaal van het betrokken directoraat-generaal.
   § 2. De selectiecommissie maakt een rangschikking op basis van een evaluatierooster waarin de in artikel 4, § 2, eerste lid, bedoelde selectiecriteria opgenomen zijn, en maakt het selectieverslag aan de [17 secretaris-generaal]17 over.
   § 3. Een gemeenschappelijk evaluatieroosterschema, waarin de in artikel 4, § 2, vermelde technische en gedragsvaardigheden opgenomen zijn, wordt door de [17 secretaris-generaal]17 opgemaakt. De functionele administratie moet die rooster invullen naar gelang van de specificiteiten van de in te vullen betrekking.
   § 4. [17 De secretaris-generaal stemt in met de selectieprocedures waarvoor hij het voorzitterschap van de commissie niet heeft waargenomen en gaat binnen vijftien dagen na ontvangst van het selectieverslag tot de indienstneming van de geschikte kandidaat (aten) over in de volgorde van zijn (hun) rangschikking.]17
   § 5. Het goedgekeurde selectieverslag wordt overgemaakt aan de [17 secretaris-generaal]17, aan de Minister van Ambtenarenzaken en aan de functionele Minister, op hun uitdrukkelijk verzoek.
   § 6. De Minister van Ambtenarenzaken en/of de functionele Minister spreken zich binnen tien dagen uit over de regelmatigheid van de selectieprocedure. Bij gebreke daarvan wordt de beslissing geacht gunstig te zijn.
   § 7. Als de Minister van Ambtenarenzaken en/of de functionele Minister niet met de procedure kunnen instemmen, wordt ze opnieuw opgestart.]16

Artikel 5TER[18 § 1. Elke indienstneming van contractuelen voor specifieke taken en van deskundigen vereist :
   1° de bekendmaking van een kandidatenoproep door elk communicatiemiddel waardoor elke geïnteresseerde persoon zich kan doen kennen;
   2° een functieomschrijving en een vaardigheidsprofiel met :
   a) de geëiste vaardigheden;
   b) het vereiste aantal jaren nuttige beroepservaring;
   c) de vereiste bekwaamheden;
   3° een beslissing met het oog op de toelaatbaarheid van de kandidaten en hun selectie.
   § 2. Voor de indienstneming van deskundige contractuelen mag het in § 1, 2°, b), wordt minstens zes jaar beroepservaring geëist.
   § 3. De functiebeschrijving, het vaardigheidsprofiel en de samenstelling van de selectiecommissie bedoeld in artikel 5, § 4, worden voor de kandidatenoproep door de Regering goedgekeurd. In geval van beslissingen i.v.m. nieuwe of bijzonder belangrijke beleidslijnen en op voorstel van de Minister van Ambtenarenzaken komt de eindbeslissing inzake de indienstneming aan de Waalse Regering toe.
   § 4. De selectiecommissie maakt een rangschikking van de geschikte kandidaten op basis van een evaluatierooster waarin de in artikel 4, § 2, tweede lid, bedoelde selectiecriteria opgenomen zijn, en doet verslag aan de betrokken Ministers.
   § 5. Als de eindbeslissing aan de Waalse Regering toekomt, geeft de commissie haar een gemotiveerd advies over de toelaatbaarheid van de kandidaten ten opzichte van de functiebeschrijving, van hun vaardigheidsprofiel, ervaring, bekwaamheden en motivering.
   § 6. Onverminderd § 5, gaat de [19 secretaris-generaal]19 tot de indienstnemingen over in de volgorde van de rangschikking van de kandidaten.]18

Artikel 5QUATER[20 De [21 secretaris-generaal]21 moet maandelijks verslag doen aan de Minister van Ambtenarenzaken over de stand van vordering van alle indienstnemingsprocedures.
   De Minister van Ambtenarenzaken legt dat verslag aan alle leden van de Regering over.
   Het verslagmodel wordt door de Regering goedgekeurd.]20

Hoofdstuk 4. Rechten, plichten en onverenigbaarheden

Artikel 6De artikelen [22 2 en 3]22 alsook de artikelen [22 139 en 140]22 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode zijn van toepassing op de contractuele personeelsleden bedoeld bij dit besluit.

Hoofdstuk IVBIS. Functies die met een bevorderingsgraad overeenstemmen <Ingevoegd bij BWG 2003-12-18/66, Art. 9; Inwerkingtreding : 01-01-2004>

Artikel 6BIS<Ingevoegd bij BWG 2003-12-18/66, Art. 9; Inwerkingtreding : 01-01-2004> [23 § 1.]23 Wat betreft de adviesverlenende beroepen, met inbegrip van de niet terugkerende opdrachten waarmee de " Office " belast wordt, kunnen contractuele personeelsleden in dienst genomen worden om te voldoen aan specifieke taken of aan taken die een bijzondere kennis of een ruime ervaring op hoog niveau vergen, zoals bedoeld in artikel 2, 3° en 4°. Die personeelsleden worden bekleed met functies die met een eerste bevorderingsgraad overeenstemmen, en oefenen alle rechten en voorrechten uit ivm bedoelde functies. Ze voldoen aan alle plichten en dragen alle lasten ivm bedoelde functies.
  Onder niet terugkerende opdracht wordt verstaan elke opdracht die niet het voorwerp is van de jaarsubsidies die de Waalse Gewestraad verleent bij de stemming van het begrotingsdecreet betreffende de initiële begroting en die betrekking hebben op de begrotingsprogramma's mbt de financiering van de " Office " ".
  [23 § 2. Wat de adviesverlenende beroepen betreft, kunnen de personeelsleden die een adviesverlenend beroep uitoefenen, bij gebrek aan bevorderde, gemuteerde of wederaangestelde ambtenaar, tijdelijk (hernieuwbare duur van één jaar) aangesteld worden in de kaderfuncties van ploegverantwoordelijke van rang B1 en van dienstverantwoordelijke van rang A5 indien ze voldoen aan dezelfde voorwaarden als die bepaald bij artikel 53, § 2, van de Waalse ambtenarencode, na afloop van een procedure zoals bepaald bij artikel 53, § 3, van de Code. Het voordeel van het slagen voor de proef tot validatie van de vaardigheden, voor het geschiktheidsexamen betreffende de kaderfunctie en voor de beroepsselectietest blijft behouden in geval van werving.
  [24 Bij gebrek aan bevordering, mutatie, wederaanstelling of aanwijzing van een ambtenaar voor de uitoefening van hogere functies of aan tijdelijke aanstelling van een lid van het contractuele personeel dat voldoet aan de anciënniteitsvoorwaarde bedoeld in artikel 53, § 2, 1°, van de Code en in afwijking van het vorige lid, kunnen evenwel ook de leden van het contractuele personeel aangesteld worden die niet voldoen aan de anciënniteitsvoorwaarde bedoeld in artikel 53, § 2, 1°, van de Code, mits gemotiveerde beslissing van het beheerscomité over het vereiste aantal jaren, na eenparig advies van het tussenoverlegcomité. In dat geval bedraagt de vereiste anciënniteit minstens vier jaar.
   Voor de toepassing van artikel 53, § 2, 1°, van de Ambtenarencode op de leden van het contractuele personeel, wordt rekening gehouden met de anciënniteit die in de adviesverlenende beroepen is verworven in een functie van hetzelfde niveau binnen de "Office".]24
   § 3. Wat de adviesverlenende beroepen betreft, kunnen de contractuele personeelsleden die functies van niveau A uitoefenen, bij gebrek aan bevorderde, gemuteerde of wederaangestelde ambtenaar, tijdelijk (hernieuwbare duur van één jaar) aangesteld worden in de kaderfuncties van ploegverantwoordelijke van rang A6 indien ze voldoen aan dezelfde voorwaarden als die bepaald bij artikel 14 van dit besluit.
   § 4. De kaderfuncties waarin contractuele personeelsleden tijdelijk aangesteld worden, worden jaarlijks voor mededinging opengesteld.
   De tijdelijke aanstellingsmogelijkheden bedoeld in de paragrafen 2 en 3 worden beperkt [25 tot een periode die eindigt op de datum van inwerkingtreding van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende het statuut van de ambtenaren van de " Office wallon de la formation professionnelle et de l'emploi " en regelgevende evoluties betreffende o.a. een grotere harmonisatie van de rechtsstelsels die toepasselijk zijn op het gezamenlijke personeel van de " Office wallon de la formation professionnelle et de l'emploi ", uiterlijk 16 augustus 2019]25.]23
  [24 De leden van het contractuele personeel, zoals bedoeld in de §§ 2 en 3, die geslaagd zijn voor de proeven bedoeld in artikel 53, § 2, 4° en 5°, van de Ambtenarencode en die voor één jaar aangewezen werden voor een bepaalde functie, behouden hun aanstelling voor die functie [25 tot de datum van inwerkingtreding van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende het statuut van de ambtenaren van de " Office wallon de la formation professionnelle et de l'emploi " en regelgevende evoluties betreffende o.a. een grotere harmonisatie van de rechtsstelsels die toepasselijk zijn op het gezamenlijke personeel van de " Office wallon de la formation professionnelle et de l'emploi ", tot uiterlijk 16 augustus 2019]25 indien de jaarlijks in mededinging gestelde functie niet aan een ambtenaar wordt toegekend.]24

Hoofdstuk 5. Vorming van de contractuele personeelsleden

Artikel 7[26 De bepalingen van hoofdstuk II van titel V van Boek I van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode zijn van toepassing op de contractuele personeelsleden bedoeld bij dit besluit.
   De bepalingen van hoofdstuk III van titel VI van Boek I van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode zijn van toepassing op de [27 contractuelen die voor onbepaalde duur in dient genomen worden, behoudens het contractuele personeel in dienst genomen ter vervanging van afwezige personeelsleden of in afwachting van een statutaire aanwerving in hun betrekking]27 die met een bepaalde duur in dienst zijn genomen.]26

Hoofdstuk 6. Geldelijke toestand van de contractuele personeelsleden

Artikel 8[28 De contractuele personeelsleden genieten een bezoldiging die gelijk is aan de wedde en de tussentijdse verhogingen i.v.m. de wervingsschaal van het niveau dat overeenstemt met het vereiste diploma.
   [29 De contractuelen die voor onbepaalde duur in dient genomen worden, behoudens het contractuele personeel in dienst genomen ter vervanging van afwezige personeelsleden of in afwachting van een statutaire aanwerving in hun betrekking]29, komen onder dezelfde voorwaarden als de statutaire personeelsleden in aanmerking voor de bevorderingen bedoeld in de artikelen 49, §§ 1 en 2, 56, § 1, eerste lid, en wat niveau A betreft, 56, § 2, van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode.
   In niveau A kan de Regering, voor indienstnemingen van deskundige contractuelen, het voordeel van een bezoldiging i.v.m. de schalen van eerste attaché, adviseur, en, mits behoorlijk gemotiveerde bijzondere omstandigheden, van directeur en inspecteur-generaal verlenen.
   In niveau B kan de Regering, voor indienstnemingen van deskundige contractuelen en mits bijzondere behoorlijk gemotiveerde omstandigheden, het voordeel van een bezoldiging i.v.m. de schaal van eerste gegradueerde en hoofdgegradueerde verlenen.]28

Artikel 9De bepalingen van titel XV van boek I van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode zijn van toepassing op de contractuele personeelsleden, de bepalingen van de hoofdstukken VII en VIII uitgezonderd.
  [28 ...]28

Artikel 10[30 De door het Gewest bezoldigde periodes waarin het contract wordt geschorst, komen in aanmerking voor de toekenning van de tussentijdse verhogingen.
   Bovendien worden de volgende niet-bezoldigde schorsingsperiodes ook overwogen :
   1° de periodes van opschorting wegens ziekte of gebrekkigheid evenals wegens een arbeidsongeval of een beroepsziekte;
   2° de verlofperiodes of de periodes van arbeidsonderbreking bedoeld in de artikelen 39, 42 tot 43bis van de arbeidswet van 16 maart 1971;
   3° de periodes van afwezigheid wegens deelname van een overlegde werkonderbreking;
   4° de periodes van opschorting wegens verlof om een stage of een proefperiode als bedoeld in artikel 377 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode te doorlopen;
   5° de uitzonderlijke verlofdagen wegens overmacht toegekend overeenkomstig artikel 379 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   6° de periodes van opschorting wegens ouderschapsverlof bedoeld [31 in de artikelen 400 en]31 400bis van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   7° de periodes van opschorting wegens verlof om dwingende redenen van familiaal belang bedoeld in de artikelen 401 tot en met 404 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   8° de periodes van opschorting wegens verlof voor de onderbreking van de beroepsloopbaan bedoeld in de artikelen 446 tot en met 453 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   9° de periodes van opschorting wegens verlof voor verminderde prestaties om sociale of familiale redenen bedoeld in de artikelen 454 en 455 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   10° de periodes van opschorting wanneer het contractuele personeelslid gekozen heeft voor de vrijwillige vierdagenwerkweek bedoeld in de artikelen 462 tot en met 468 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   11° de periodes van opschorting wegens politiek verlof bedoeld in de artikelen 474 tot en met 482 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   12° de periodes van opschorting wegens verlof om zijn kandidatuur in te dienen voor de verkiezingen voor bepaalde vergaderingen bedoeld in artikel 483 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   13° de periodes van opschorting wegens verlof voor de uitoefening van een ambt in een ministerieel kabinet of een secretariaat, in de algemene beleidscoördinatiecel of in een algemene beleidscel van de leden van de federale Regering of in het kabinet van een plaatselijke mandataris, bedoeld in de artikelen 485 tot en met 490 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   14° de periodes van opschorting wegens verlof voor terbeschikkingstelling van de Koning of een Prins of een Prinses van België bedoeld in de artikelen 479 tot en met 499 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode.]30

Artikel 11
  <Opgeheven bij BWG 2012-10-18/04, Art. 37, 007; Inwerkingtreding : 01-11-2012>

Hoofdstuk 7. [32 Evaluatie]32
Artikel 12[32 De bepalingen van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode betreffende de evaluatie zijn, behoudens [33 artikel 152, toepasselijk op de [34 de contractuelen die voor onbepaalde duur in dient genomen worden, behoudens het contractuele personeel in dienst genomen ter vervanging van afwezige personeelsleden of in afwachting van een statutaire aanwerving in hun betrekking]34]33.]32
  [35 De indiensttreding van [34 contractuelen op wie de bepalingen bedoeld in het eerste lid van toepassing zijn]34 die voor een onbepaalde duur in dienst genomen worden brengt de eerste gunstige beoordeling van het personeelslid met zich mee.]35

Hoofdstuk VIIBIS. [36Verloven en andere afwezigheden]36
Artikel 12BIS[36 De bepalingen van Boek III van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode zijn van toepassing op de contractuele personeelsleden wat betreft :
   1° het jaarlijks vakantieverlof bedoeld in de artikelen 371 tot 373 :
   2° de feestdagen bedoeld in artikel 375;
   3° het omstandigheidsverlof bedoeld in artikel 376;
   4° het verlof om een stage of een proefperiode bedoeld in artikel 377 te vervullen, enkel voor de contractuele personeelsleden [37 in dienst genomen met een onbepaalde duur, behoudens het contractuele personeel in dienst genomen ter vervanging van afwezige personeelsleden of in afwachting van een statutaire aanwerving in hun betrekking]37;
   5° het uitzonderlijke verlof voor gevallen van overmacht bedoeld in artikel 379;
   6° het verlof met een menslievend doel bedoeld in de artikelen 380 tot 383;
   7° de borstvoedingspauzes bedoeld in de artikelen 384 tot 386;
  [38 7°bis het verlof voor verminderde prestaties bedoeld in artikel 391quater]38
   8° de bescherming van het moederschap bedoeld in de artikelen 392 tot en met 395;
   9° het vaderschapsverlof bedoeld in artikel 397;
   10° het verlof voor de opvang met het oog op adoptie bedoeld in de artikelen 398 en 399;
   11° het ouderschapsverlof in de vorm van een onderbreking van de beroepsloopbaan bedoeld in artikel 400;
   12° het ouderschapsverlof bedoeld in artikel 400bis ;
   13° het verlof om dwingende redenen van familiaal belang bedoeld in artikelen 401 tot 404;
   14° de dienstvrijstelling wegens preventief geneeskundig onderzoek bedoeld in artikel 419;
  [37 14°bis een verlof wegens persoonlijke aangelegenheden dat overeenstemt met de disponibiliteit wegens persoonlijke aangelegenheden bedoeld in de artikelen 433 en 434, enkel voor de voor onbepaalde duur in dienst genomen contractuele personeelsleden, met uitzondering van de contractuele personeelsleden in dienst genomen ter vervanging van afwezige personeelsleden of in afwachting van een statutaire werving in hun betrekking]37
   15° het verlof wegens opdracht, behalve in het kader van opdrachten die als nationaal deskundige worden uitgeoefend krachtens de beslissing van 7 januari 1998 van de Commissie van de Europese Gemeenschappen, evenals de opdrachten uitgeoefend in het kader van het Europese programma "Institution Building" ingesteld bij Verordening nr. 622/98 van de Raad van de Europese Gemeenschappen betreffende de bijstand aan de kandidaat-lidstaten bedoeld in artikel 437, lid 2;
   16° de terbeschikkingstelling bedoeld in artikel 445;
   17° het verlof wegens onderbreking van de beroepsloopbaan bedoeld in de artikelen 446 tot 453;
   18° de verloven wegens verminderde prestaties verantwoord door sociale of familiale redenen bedoeld in de artikelen 454 en 455, behalve voor de contractuele personeelsleden in dienst genomen in het kader van een vervangende arbeidsovereenkomst of in het kader van meerdere opeenvolgende vervangende arbeidsovereenkomsten;
   19° [39 de vierdagenweek bedoeld in de artikelen 462, § § 1 en 2, 463, 464, 465, 466, 467 et 468.]39
   20° het politiek verlof bedoeld in de artikelen 474 tot 482;
   21° het verlof om zich kandidaat te stellen bij verkiezingen voor sommige vergaderingen bedoeld in artikel 483;
   22° het verlof voor de uitoefening van een ambt in een ministerieel kabinet of een secretariaat, in de algemene beleidscoördinatiecel of in een algemene beleidscel van de leden van de federale Regering, bedoeld in de artikelen 485 tot 490;
   23° het verlof om een activiteit uit te oefenen bij een erkende politieke groep van een wetgevende vergadering van de Federale Staat, een Gemeenschap of een Gewest, of bij de voorzitter van één van die groepen, bedoeld in de artikelen 491 tot en met 496;
   24° het verlof wegens terbeschikkingstelling van de Koning of een Prins of Prinses van België, bedoeld in de artikelen 497 tot en met 499.]36

Artikel 12TER [36 De nadere regels van de artikelen 370bis en 370ter van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode zijn van toepassing op de contractuele personeelsleden.]36

Artikel 12QUATER[36 De arbeidsprestaties van het contractuele personeelslid worden gelijkgesteld met periodes van dienstactiviteit.
   De periodes van opschorting van de arbeidsovereenkomst waarvoor de werknemer recht heeft op zijn vergoeding en de volgende periodes waarvoor hij geen recht heeft op zijn vergoeding worden eveneens gelijkgesteld met periodes van dienstactiviteit:
   1° [40 de periodes van opschorting wegens arbeidsongeval, ongeval op weg naar en van het werk of beroepsziekte, de periodes van opschorting wegens ziekte als gevolg van pesten, ongewenste intimiteiten of geweldpleging op het werk overeenkomstig artikel 410bis van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode, alsook de periodes van opschorting wegens een ongeval dat door de fout van een derde veroorzaakt wordt en dat geen arbeidsongeval is, noch een ongeval op weg naar en van het werk, naar rato van het aan die derde toegerekend verantwoordelijkheidspercentage dat als basis dient voor de wettelijke subrogatie van het Gewest of van de instellingen;]40
   2° de periodes van verlof of arbeidsonderbreking waarvan sprake in de artikelen 39, 42 tot 43bis van de wet van 16 maart 1971 op de arbeid;
   3° de periodes van afwezigheid wegens deelname aan een overlegde werkonderbreking;
   4° de periodes van opschorting wegens verlof om een stage of een proefperiode als bedoeld in artikel 377 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode te doorlopen;
   5° de uitzonderlijke verlofdagen wegens overmacht toegekend overeenkomstig artikel 379 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   6° de periodes van opschorting wegens ouderschapsverlof bedoeld [41 in de artikelen 400 en]41 400bis van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   7° de periodes van opschorting wegens verlof om dwingende redenen van familiaal belang bedoeld in de artikelen 401 tot en met 404 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   8° de periodes van opschorting wegens verlof voor de onderbreking van de beroepsloopbaan bedoeld in de artikelen 446 tot en met 453 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   9° de periodes van opschorting wegens verlof voor verminderde prestaties om sociale of familiale redenen bedoeld in de artikelen 454 en 455 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   10° de periodes van opschorting wanneer het contractuele personeelslid gekozen heeft voor de vrijwillige vierdagenwerkweek bedoeld in de artikelen 462 tot en met 468 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   11° de periodes van opschorting wegens politiek verlof bedoeld in de artikelen 474 tot en met 482 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   12° de periodes van opschorting wegens verlof om zijn kandidatuur in te dienen voor de verkiezingen voor bepaalde vergaderingen bedoeld in artikel 483 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   13° de periodes van opschorting wegens verlof voor de uitoefening van een ambt in een ministerieel kabinet of een secretariaat, in de algemene beleidscoördinatiecel of in een algemene beleidscel van de leden van de federale Regering of in het kabinet van een plaatselijke mandataris, bedoeld in de artikelen 485 tot en met 490 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode;
   14° de periodes van opschorting wegens verlof voor terbeschikkingstelling van de Koning of een Prins of een Prinses van België bedoeld in de artikelen 479 tot en met 497 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode.]36

Artikel 12QUINQUIES [42 De contractuele personeelsleden worden onderworpen aan de modaliteiten voor de controle op de afwezigheden wegens ziekte bedoeld in de artikelen 413 tot 413octies van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode.]42

Hoofdstuk VIIBIS. [43Verloven en andere afwezigheden]43
Artikel 12SEXIES [43 Wat de verloven en afwezigheden betreft, kunnen de contractuele personeelsleden onder dezelfde voorwaarden als de statutaire personeelsleden een beroep indienen voor de kamer van beroep bedoeld in artikel 186 van het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode.]43

Hoofdstuk 8. Slotbepalingen

Artikel 13[44 Voor de toepassing van dit besluit op de instellingen die onder de toepassing vallen van het decreet van 22 januari 1998 betreffende het statuut van het personeel van sommige instellingen van openbaar nut die onder het Waalse Gewest ressorteren dienen de in dit besluit gebruikte woorden uit onderstaande linkerkolom vervangen te worden door de woorden die ertegenover staan in de rechterkolom :
  

  
Waalse Overheidsdienst = Instelling(en)
secretaris-generaal = leidend ambtenaar-generaal
[2 ...]2 [2 ...]2
directeur-generaal = verantwoordelijke van het departement, van de directie of van de dienst
directoraat-generaal = departement, directie of dienst.
(2)<BWG 2013-01-31/03, Art. 6, 011; Inwerkingtreding : 01-02-2013>

]44
  Voor de instellingen van categorie B in de zin van de wet van 16 maart 1954 en voor de daarmee gelijkgestelde instellingen wordt in de bepalingen die hen geen reglementaire bevoegdheid toewijzen onder " Regering " en " Minister " verstaan het bij het decreet aangewezen orgaan of, bij gebreke daarvan, het orgaan waaraan het decreet houdende oprichting van de instelling het beheer of de administratie ervan toegewezen heeft.

Artikel 14 In de arbeidsovereenkomst wordt uitdrukkelijk verwezen naar dit besluit, evenals naar de juridische grondslag die de contractuele indienstneming mogelijk maakt zoals bedoeld bij artikel 2, § 1, van dit besluit.

Artikel 15 Artikel 12 geldt voor elk contractueel personeelslid dat in dienst is op de datum van inwerkingtreding van dit besluit en wordt voor het eerst uitgevoerd binnen de zes maanden na de bekendmaking.

Artikel 16[45 ...]45
  De regeling inzake vergoedingen en toelagen geldend voor de personeelsleden valt onder boek IV van de Waalse Ambtenarencode.

Artikel 17 Dit besluit is niet van toepassing op de selectieprocedures die op de datum van inwerkingtreding van dit besluit lopende zijn.

Artikel 18 Het besluit van de Waalse Regering van 3 juni 1999 betreffende de bijkomende of specifieke taken van het Ministerie van het Waalse Gewest en van het Waalse Ministerie van Uitrusting en Vervoer wordt opgeheven.

Artikel 18BIS [46 De commissie bedoeld in artikel 5, § 4, kan met een vertegenwoordiger van de Minister van Ambtenarenzaken en van de functionele Minister aangevuld worden voor indienstnemingen in de schalen A3, A4, A4bis en A5. Die vertegenwoordiging van de Regering mag niet groter zijn dan een derde van het totaalaantal leden van de commissie. Dit artikel houdt op van kracht te zijn op 1 januari 2015.]46

Artikel 19 Dit besluit treedt in werking de eerste dag van de maand volgend op de bekendmaking ervan in het Belgisch Staatsblad, artikel 11 uitgezonderd, dat uitwerking heeft vanaf 1 oktober 2003.

Artikel 20 De Minister bevoegd voor Ambtenarenzaken is belast met de uitvoering van dit besluit.