We are very happy to see that you like our platform! At the same time, you have reached the limit of use... Sign up now to continue.
We zijn erg blij om te zien dat u van ons platform houdt! Op hetzelfde moment, hebt u de limiet van gebruik bereikt... Schrijf u nu in om door te gaan.
Samenwerkingsakkoord van 20 mei 2021 tot wijziging van het samenwerkingsakkoord van 6 februari 2014 tot vervanging van het samenwerkingsakkoord van 20 september 2012 betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen voor de toegang tot de betrekkingen vallend onder de mandatenregeling in de Franse Gemeenschap en het Waalse Gewest
- Section :
- Legislation
- Source :
- Numac 2021041972
Original text :
Add the document to a folder
()
to start annotating it.
Artikel 1 In artikel 1, van het samenwerkingsakkoord van 6 februari 2014 tot vervanging van het samenwerkingsakkoord van 20 september 2012 betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen voor de toegang tot de betrekkingen vallend onder de mandatenregeling in de Franse Gemeenschap en het Waalse Gewest, worden de volgende wijzigingen aangebracht:
1° in paragraaf 2, eerste lid, worden de woorden "een interuniversitair getuigschrift executive master voor het management van overheidsbesturen of" opgeheven;
2° in paragraaf 2, derde lid, tweede streepje, wordt het woord ", verhandeling" geschrapt;
4° in paragraaf 2, derde lid, wordt het 3e streepje vervangen als volgt:
"- het examen bedoeld in artikel 7, § 3";
4° in paragraaf 4, worden het tweede en derde lid geschrapt;
5° paragraaf 5 wordt vervangen door wat volgt :
" § .5. Het urenpakket van het interuniversitair getuigschrift telt minstens honderd zeventig uren. De universiteiten maken afspraken over het aantal ECTS-studiepunten van het interuniversitair getuigschrift. ".
Artikel 2 Artikel 2 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt :
"Art. 2. Niemand kan toegang tot de cyclus krijgen met het oog op het behalen van het getuigschrift management overheidsbesturen indien hij voor afloop van de termijn voor de indiening van de kandidaturen niet aan de volgende cumulatieve voorwaarden voldoet:
1° houder zijn van een diploma dat toegang geeft tot niveau 1 of niveau A of laureaat zijn van een overgangsexamen naar niveau 1 of niveau A of naar een vergelijkbaar niveau of houder zijn van een getuigschrift van competenties verworven buiten diploma dat toegang geeft tot niveau 1 of niveau A. Dit getuigschrift wordt uitgereikt of erkend door de Openbare bestuursschool of door een orgaan aangewezen bij het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode of bij het besluit van de Regering van de Franse Gemeenschap van 22 juli 1996 houdende het statuut van de ambtenaren van de Diensten van de Regering van de Franse Gemeenschap;
2° zich kunnen beroepen op een beroepservaring van minstens vijf jaar in het leiden van een team. ".
Artikel 3 Artikel 3 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt :
"Art. 3. § 1. Elke cyclus moet schriftelijk aangekondigd worden door de bestuursschool en bekendgemaakt worden door SELOR, ten minste in het Belgisch Staatsblad, in twee in het Frans verschijnende kranten van de Belgische pers en op de website van SELOR.
§ 2. In die aankondiging worden minstens volgende gegevens vermeld:
1° de toegangsvoorwaarden, evenals het maximumaantal deelnemers aan de proef bedoeld in artikel 4, § 2, achtste lid en aan de vorming die leidt tot het behalen van het Interuniversitair getuigschrift ;
2° de verwijzing naar de pagina op de SELOR website via dewelke kandidaten zich kunnen inschrijven voor het vergelijkend overgangsexamen tot de vorming;
3° de identiteit van de diensten en/of personen die de kandidaten elke nuttige informatie kunnen verstrekken over de vorming;
4° de informatie of de documenten die in de kandidaatstelling opgenomen moeten worden;
5° de termijn en de modaliteiten voor de indiening van de kandidaturen.
§ 3. De termijn voor de indiening van de kandidaturen wordt door SELOR vastgesteld zonder dat die minder mag bedragen dan 20 dagen of meer dan twee maanden. De termijn gaat in de dag na de dag van bekendmaking van de aankondiging bedoeld in § 2 in het Belgisch Staatsblad. Indien de termijn niet nageleefd wordt, is de kandidatuur onontvankelijk.
De termijn bedoeld in het eerste lid wordt opgeschort tussen 15 juli en 15 augustus.
§ 4. De kandidaturen worden via e-mail ingediend bij SELOR.
§ 5. SELOR gaat na of de kandidaturen ontvankelijk zijn. ".
Artikel 4 Artikel 4 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt :
"Art. 4. § 1. Voor zover het een voorwaarde is voor het uitreiken van het getuigschrift management overheidsbesturen, is het interuniversitair getuigschrift toegankelijk voor een beperkt aantal deelnemers. Voor elke cyclus wordt dat aantal op voorhand vastgelegd door de Regeringen na advies van de bestuursschool, die binnen dertig dagen na aanvraag ervan moet zijn uitgebracht, bij ontstentenis waarvan het advies gunstig geacht wordt.
§ 2 De SELOR nodigt de kandidaten wier kandidatuur ontvankelijk is bevonden, uit voor het vergelijkend overgangsexamen tot de vorming.
Het vergelijkend examen wordt georganiseerd door SELOR en bestaat uit twee proeven.
De eerste proef is gebaseerd op de kennis die de kandidaat heeft van de openbare instellingen.
De inhoud van de eerste proef wordt bepaald door de SELOR. De SELOR maakt gebruik van opleiders van universiteiten die door de bestuursschool zijn aangewezen om de proefvragen te schrijven en het vereiste kennisniveau te bepalen.
De SELOR zendt de kandidaten ten minste 30 dagen voor de datum waarop de eerste proef zal worden georganiseerd, een lijst toe met de onderwerpen die tijdens de eerste proef zullen worden behandeld, alsook een niet-limitatieve lijst van referentiewerken.
De laureaten worden door SELOR batig gerangschikt.
De Regering bepaalt hoeveel personen die voor de eerste proef zijn geslaagd, worden uitgenodigd voor een tweede proef. Als twee of meerdere kandidaten ex aequo geklasseerd zijn in de rang die met dat aantal overeenstemt, worden ze allen tot de deelname aan de tweede proef toegelaten.
De tweede proef bestaat uit een generieke proef ter beoordeling van de leidinggevende vaardigheden van de kandidaten.
De SELOR ontwikkelt en organiseert de proef. De proef moet uitwijzen welke managementvaardigheden minimaal van toepassing zijn in de openbare instellingen van de deelnemers. Het kan niet bestaan uit een situatiebeoordelingstest of een STAR-gesprek.
De laureaten van de tweede proef worden door SELOR batig gerangschikt.
Onder "laureaat" wordt verstaan een kandidaat die heeft voldaan aan de door SELOR vastgestelde minimumeisen om voor de in dit artikel beschreven proeven te slagen.
§ 3. Alleen de laureaten die batig zijn gerangschikt ten opzichte van het aantal deelnemers dat door de Regering op advies van de Openbare Bestuursschool is vastgesteld, worden tot het interuniversitair getuigschrift toegelaten. Als twee of meerdere kandidaten ex aequo gerangschikt zijn in de rang die met dat aantal overeenstemt, worden ze allen tot de deelname aan het interuniversitair getuigschrift toegelaten.
SELOR bevestigt de uitslagen van het vergelijkend examen.
§ 4. De opleiding die leidt tot het behalen van het interuniversitair getuigschrift kan slechts eenmaal per cyclus worden gevolgd door de laureaten van de generieke test voor de beoordeling van managementvaardigheden.
In afwijking van lid 1 kan de Regering, op grond van dwingende redenen, toestaan dat een kandidaat die de opleiding niet volgt, die deze verlaat of die daarvoor niet slaagt, het voordeel behoudt dat hij geslaagd is voor de generieke test voor de beoordeling van managementvaardigheden.
De kandidaat die in aanmerking komt voor de in lid 2 bedoelde afwijking, volgt de eerste opleidingscyclus die wordt georganiseerd. Elke kandidaat kan slechts voor één afwijking in aanmerking komen. De integratie van een kandidaat die in aanmerking komt voor één enkele afwijking in een opleidingscyclus heeft geen gevolgen voor het aantal deelnemers dat de Regering overeenkomstig paragraaf 3 heeft vastgesteld. ".
Artikel 5 In hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt een artikel 4/1, luidend als volgt, ingevoegd :
"Art. 4/1. Kandidaten die toegelaten zijn tot deelname aan het interuniversitair getuigschrift moeten een schoolgeld betalen dat overeenstemt met het bedrag van het inschrijvingsgeld voor één jaar universitaire studies, vastgesteld overeenkomstig artikel 39, § 2, eerste lid, van de wet van 27 juli 1971 op de financiering en de controle van de universitaire instellingen. ".
Artikel 6 In artikel 5, eerste lid, van hetzelfde akkoord, worden de woorden "en voor de opstelling van de scriptie" geschrapt.
Artikel 7 Artikel 7 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt:
"Art. 7. § 1. De Openbare Bestuursschool reikt het getuigschrift management overheidsbesturen uit aan alle kandidaten die voor het in artikel 4 bedoelde vergelijkend examen geslaagd zijn, die houder zijn van het interuniversitair getuigschrift en die tevens geslaagd zijn voor het examen dat aan het einde van elke cyclus wordt ingericht.
§ 2. Voor elke cyclus wordt door SELOR in overleg met de School een jury van vijf leden samengesteld. Deze jury bestaat uit:
1° de directeur-generaal van de Algemene Directie Rekrutering en Ontwikkeling van de Federale overheidsdienst Beleid en Ondersteuning of zijn afgevaardigde;
2° twee leden van het academisch personeel van de universiteiten die deelnemen aan de overeenkomst betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen, die beschikken over expertise die relevant is voor de te beoordelen vaardigheden;
3° twee externe managementdeskundigen.
Onder "overeenkomst" wordt verstaan het document waarin de samenwerkingsvoorwaarden tussen de universiteiten en de school zijn opgenomen voor de opzet en uitvoering van de opleiding die leidt tot de toekenning van het getuigschrift management overheidsbesturen.
§ 3. Geslaagde kandidaten die het getuigschrift management overheidsbesturen hebben behaald, worden, nadat zij voor het aan het eind van elke cyclus georganiseerde examen zijn geslaagd, opgenomen in de lijst van kandidaten die in aanmerking komen om te solliciteren naar een mandaatfunctie als bedoeld in artikel 8.
Dit examen bestaat in een mondelinge proef die als doel heeft de voor de uitoefening van een managementfunctie vereiste vaardigheden te evalueren, die in het kader van het interuniversitair getuigschrift zijn ontwikkeld.
De jury beraadslaagt en beslist over het slagen van de kandidaten met een tweederde meerderheid van de aanwezige leden.
De kandidaten die voor het examen zijn geslaagd, worden niet gerangschikt en krijgen geen melding.
Kandidaten die niet voor het examen zijn geslaagd, mogen het examen slechts éénmaal opnieuw afleggen, ten vroegste zes maanden na de datum van het examen en ten laatste tijdens de volgende zitting die wordt georganiseerd.
In afwijking van het vorige lid kan de Regering een kandidaat die, hoewel behoorlijk opgeroepen, niet voor het examen verschijnt, om dwingende en naar behoren gemotiveerde redenen toestaan dit examen op een latere datum opnieuw af te leggen. De kandidaat die voor de afwijking in aanmerking komt, moet het examen opnieuw afleggen tijdens de eerstvolgende zitting die wordt georganiseerd. Elke kandidaat kan slechts voor één afwijking in aanmerking komen.
§ 4. De jury stelt een reglement op dat de concrete en materiële organisatie van het examen vaststelt. ".
Artikel 8 Artikel 10 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt:
"Art. 10. Voor de toepassing van het besluit van de Waalse Regering van 20 september 2012 en van het besluit van de Regering van de Franse Gemeenschap van 20 september 2012 wordt de houder van het managementsbrevet bedoeld in artikel 2, 5°, van het besluit van de Regering van de Franse Gemeenschap van 25 oktober 2002 tot oprichting van een " Ecole d'Administration publique " (School voor overheidsbestuur) in de Franse Gemeenschap, gelijkgesteld met de houder van het getuigschrift management overheidsbesturen, mits het slagen voor het examen bedoeld in artikel 7 van hetzelfde samenwerkingsakkoord in de versie die van toepassing was vóór de inwerkingtreding van het samenwerkingsakkoord van 20 mei 2021 tot wijziging van het samenwerkingsakkoord van 6 februari 2014 tot vervanging van het samenwerkingsakkoord van 20 september 2012 betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen voor de toegang tot de betrekkingen vallend onder de mandatenregeling in de Franse Gemeenschap en het Waalse Gewest. ".
Artikel 9 De kandidaten die op de dag van inwerkingtreding van dit samenwerkingsakkoord houder zijn van het interuniversitair getuigschrift of van het brevet voor overheidsmanagement, bedoeld in artikel 2, 5°, van het besluit van de Regering van de Franse Gemeenschap van 25 oktober 2002 tot oprichting van een " Ecole d'Administration publique " (School voor overheidsbestuur) in de Franse Gemeenschap, maar die niet zijn geslaagd voor het examen georganiseerd aan het einde van de cyclus, kunnen dit examen opnieuw afleggen. Voor de organisatie van dit examen blijft artikel 7 van het samenwerkingsakkoord van 6 februari 2014 ter vervanging van het samenwerkingsakkoord van 20 september 2012 betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen voor de toegang tot de betrekkingen vallend onder de mandatenregeling in de Franse Gemeenschap en het Waalse Gewest, van toepassing in de versie die voorafgaat aan de inwerkingtreding van dit wijzigende samenwerkingsakkoord. Er wordt slechts één sessie georganiseerd; kandidaten die afwezig zijn, die zich niet inschrijven of die zich terugtrekken, kunnen dit examen niet opnieuw afleggen.
Artikel 10 Bij de eerste toepassing van de bij dit samenwerkingsakkoord ingevoerde bepalingen kunnen kandidaten die niet geslaagd zijn voor het in artikel 7, § 3, eerste lid, bedoelde examen van het samenwerkingsakkoord van 6 februari 2014 tot vervanging van het samenwerkingsakkoord van 20 september 2012 betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen voor de toegang tot de betrekkingen vallend onder de mandatenregeling in de Franse Gemeenschap en het Waalse Gewest, dit opnieuw kunnen afleggen binnen een termijn van minder dan 6 maanden.
Artikel 11 Dit samenwerkingsakkoord treedt in werking de dag waarop het in het Belgisch Staatsblad wordt bekendgemaakt.
1° in paragraaf 2, eerste lid, worden de woorden "een interuniversitair getuigschrift executive master voor het management van overheidsbesturen of" opgeheven;
2° in paragraaf 2, derde lid, tweede streepje, wordt het woord ", verhandeling" geschrapt;
4° in paragraaf 2, derde lid, wordt het 3e streepje vervangen als volgt:
"- het examen bedoeld in artikel 7, § 3";
4° in paragraaf 4, worden het tweede en derde lid geschrapt;
5° paragraaf 5 wordt vervangen door wat volgt :
" § .5. Het urenpakket van het interuniversitair getuigschrift telt minstens honderd zeventig uren. De universiteiten maken afspraken over het aantal ECTS-studiepunten van het interuniversitair getuigschrift. ".
Artikel 2 Artikel 2 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt :
"Art. 2. Niemand kan toegang tot de cyclus krijgen met het oog op het behalen van het getuigschrift management overheidsbesturen indien hij voor afloop van de termijn voor de indiening van de kandidaturen niet aan de volgende cumulatieve voorwaarden voldoet:
1° houder zijn van een diploma dat toegang geeft tot niveau 1 of niveau A of laureaat zijn van een overgangsexamen naar niveau 1 of niveau A of naar een vergelijkbaar niveau of houder zijn van een getuigschrift van competenties verworven buiten diploma dat toegang geeft tot niveau 1 of niveau A. Dit getuigschrift wordt uitgereikt of erkend door de Openbare bestuursschool of door een orgaan aangewezen bij het besluit van de Waalse Regering van 18 december 2003 houdende de Waalse Ambtenarencode of bij het besluit van de Regering van de Franse Gemeenschap van 22 juli 1996 houdende het statuut van de ambtenaren van de Diensten van de Regering van de Franse Gemeenschap;
2° zich kunnen beroepen op een beroepservaring van minstens vijf jaar in het leiden van een team. ".
Artikel 3 Artikel 3 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt :
"Art. 3. § 1. Elke cyclus moet schriftelijk aangekondigd worden door de bestuursschool en bekendgemaakt worden door SELOR, ten minste in het Belgisch Staatsblad, in twee in het Frans verschijnende kranten van de Belgische pers en op de website van SELOR.
§ 2. In die aankondiging worden minstens volgende gegevens vermeld:
1° de toegangsvoorwaarden, evenals het maximumaantal deelnemers aan de proef bedoeld in artikel 4, § 2, achtste lid en aan de vorming die leidt tot het behalen van het Interuniversitair getuigschrift ;
2° de verwijzing naar de pagina op de SELOR website via dewelke kandidaten zich kunnen inschrijven voor het vergelijkend overgangsexamen tot de vorming;
3° de identiteit van de diensten en/of personen die de kandidaten elke nuttige informatie kunnen verstrekken over de vorming;
4° de informatie of de documenten die in de kandidaatstelling opgenomen moeten worden;
5° de termijn en de modaliteiten voor de indiening van de kandidaturen.
§ 3. De termijn voor de indiening van de kandidaturen wordt door SELOR vastgesteld zonder dat die minder mag bedragen dan 20 dagen of meer dan twee maanden. De termijn gaat in de dag na de dag van bekendmaking van de aankondiging bedoeld in § 2 in het Belgisch Staatsblad. Indien de termijn niet nageleefd wordt, is de kandidatuur onontvankelijk.
De termijn bedoeld in het eerste lid wordt opgeschort tussen 15 juli en 15 augustus.
§ 4. De kandidaturen worden via e-mail ingediend bij SELOR.
§ 5. SELOR gaat na of de kandidaturen ontvankelijk zijn. ".
Artikel 4 Artikel 4 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt :
"Art. 4. § 1. Voor zover het een voorwaarde is voor het uitreiken van het getuigschrift management overheidsbesturen, is het interuniversitair getuigschrift toegankelijk voor een beperkt aantal deelnemers. Voor elke cyclus wordt dat aantal op voorhand vastgelegd door de Regeringen na advies van de bestuursschool, die binnen dertig dagen na aanvraag ervan moet zijn uitgebracht, bij ontstentenis waarvan het advies gunstig geacht wordt.
§ 2 De SELOR nodigt de kandidaten wier kandidatuur ontvankelijk is bevonden, uit voor het vergelijkend overgangsexamen tot de vorming.
Het vergelijkend examen wordt georganiseerd door SELOR en bestaat uit twee proeven.
De eerste proef is gebaseerd op de kennis die de kandidaat heeft van de openbare instellingen.
De inhoud van de eerste proef wordt bepaald door de SELOR. De SELOR maakt gebruik van opleiders van universiteiten die door de bestuursschool zijn aangewezen om de proefvragen te schrijven en het vereiste kennisniveau te bepalen.
De SELOR zendt de kandidaten ten minste 30 dagen voor de datum waarop de eerste proef zal worden georganiseerd, een lijst toe met de onderwerpen die tijdens de eerste proef zullen worden behandeld, alsook een niet-limitatieve lijst van referentiewerken.
De laureaten worden door SELOR batig gerangschikt.
De Regering bepaalt hoeveel personen die voor de eerste proef zijn geslaagd, worden uitgenodigd voor een tweede proef. Als twee of meerdere kandidaten ex aequo geklasseerd zijn in de rang die met dat aantal overeenstemt, worden ze allen tot de deelname aan de tweede proef toegelaten.
De tweede proef bestaat uit een generieke proef ter beoordeling van de leidinggevende vaardigheden van de kandidaten.
De SELOR ontwikkelt en organiseert de proef. De proef moet uitwijzen welke managementvaardigheden minimaal van toepassing zijn in de openbare instellingen van de deelnemers. Het kan niet bestaan uit een situatiebeoordelingstest of een STAR-gesprek.
De laureaten van de tweede proef worden door SELOR batig gerangschikt.
Onder "laureaat" wordt verstaan een kandidaat die heeft voldaan aan de door SELOR vastgestelde minimumeisen om voor de in dit artikel beschreven proeven te slagen.
§ 3. Alleen de laureaten die batig zijn gerangschikt ten opzichte van het aantal deelnemers dat door de Regering op advies van de Openbare Bestuursschool is vastgesteld, worden tot het interuniversitair getuigschrift toegelaten. Als twee of meerdere kandidaten ex aequo gerangschikt zijn in de rang die met dat aantal overeenstemt, worden ze allen tot de deelname aan het interuniversitair getuigschrift toegelaten.
SELOR bevestigt de uitslagen van het vergelijkend examen.
§ 4. De opleiding die leidt tot het behalen van het interuniversitair getuigschrift kan slechts eenmaal per cyclus worden gevolgd door de laureaten van de generieke test voor de beoordeling van managementvaardigheden.
In afwijking van lid 1 kan de Regering, op grond van dwingende redenen, toestaan dat een kandidaat die de opleiding niet volgt, die deze verlaat of die daarvoor niet slaagt, het voordeel behoudt dat hij geslaagd is voor de generieke test voor de beoordeling van managementvaardigheden.
De kandidaat die in aanmerking komt voor de in lid 2 bedoelde afwijking, volgt de eerste opleidingscyclus die wordt georganiseerd. Elke kandidaat kan slechts voor één afwijking in aanmerking komen. De integratie van een kandidaat die in aanmerking komt voor één enkele afwijking in een opleidingscyclus heeft geen gevolgen voor het aantal deelnemers dat de Regering overeenkomstig paragraaf 3 heeft vastgesteld. ".
Artikel 5 In hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt een artikel 4/1, luidend als volgt, ingevoegd :
"Art. 4/1. Kandidaten die toegelaten zijn tot deelname aan het interuniversitair getuigschrift moeten een schoolgeld betalen dat overeenstemt met het bedrag van het inschrijvingsgeld voor één jaar universitaire studies, vastgesteld overeenkomstig artikel 39, § 2, eerste lid, van de wet van 27 juli 1971 op de financiering en de controle van de universitaire instellingen. ".
Artikel 6 In artikel 5, eerste lid, van hetzelfde akkoord, worden de woorden "en voor de opstelling van de scriptie" geschrapt.
Artikel 7 Artikel 7 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt:
"Art. 7. § 1. De Openbare Bestuursschool reikt het getuigschrift management overheidsbesturen uit aan alle kandidaten die voor het in artikel 4 bedoelde vergelijkend examen geslaagd zijn, die houder zijn van het interuniversitair getuigschrift en die tevens geslaagd zijn voor het examen dat aan het einde van elke cyclus wordt ingericht.
§ 2. Voor elke cyclus wordt door SELOR in overleg met de School een jury van vijf leden samengesteld. Deze jury bestaat uit:
1° de directeur-generaal van de Algemene Directie Rekrutering en Ontwikkeling van de Federale overheidsdienst Beleid en Ondersteuning of zijn afgevaardigde;
2° twee leden van het academisch personeel van de universiteiten die deelnemen aan de overeenkomst betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen, die beschikken over expertise die relevant is voor de te beoordelen vaardigheden;
3° twee externe managementdeskundigen.
Onder "overeenkomst" wordt verstaan het document waarin de samenwerkingsvoorwaarden tussen de universiteiten en de school zijn opgenomen voor de opzet en uitvoering van de opleiding die leidt tot de toekenning van het getuigschrift management overheidsbesturen.
§ 3. Geslaagde kandidaten die het getuigschrift management overheidsbesturen hebben behaald, worden, nadat zij voor het aan het eind van elke cyclus georganiseerde examen zijn geslaagd, opgenomen in de lijst van kandidaten die in aanmerking komen om te solliciteren naar een mandaatfunctie als bedoeld in artikel 8.
Dit examen bestaat in een mondelinge proef die als doel heeft de voor de uitoefening van een managementfunctie vereiste vaardigheden te evalueren, die in het kader van het interuniversitair getuigschrift zijn ontwikkeld.
De jury beraadslaagt en beslist over het slagen van de kandidaten met een tweederde meerderheid van de aanwezige leden.
De kandidaten die voor het examen zijn geslaagd, worden niet gerangschikt en krijgen geen melding.
Kandidaten die niet voor het examen zijn geslaagd, mogen het examen slechts éénmaal opnieuw afleggen, ten vroegste zes maanden na de datum van het examen en ten laatste tijdens de volgende zitting die wordt georganiseerd.
In afwijking van het vorige lid kan de Regering een kandidaat die, hoewel behoorlijk opgeroepen, niet voor het examen verschijnt, om dwingende en naar behoren gemotiveerde redenen toestaan dit examen op een latere datum opnieuw af te leggen. De kandidaat die voor de afwijking in aanmerking komt, moet het examen opnieuw afleggen tijdens de eerstvolgende zitting die wordt georganiseerd. Elke kandidaat kan slechts voor één afwijking in aanmerking komen.
§ 4. De jury stelt een reglement op dat de concrete en materiële organisatie van het examen vaststelt. ".
Artikel 8 Artikel 10 van hetzelfde samenwerkingsakkoord wordt vervangen als volgt:
"Art. 10. Voor de toepassing van het besluit van de Waalse Regering van 20 september 2012 en van het besluit van de Regering van de Franse Gemeenschap van 20 september 2012 wordt de houder van het managementsbrevet bedoeld in artikel 2, 5°, van het besluit van de Regering van de Franse Gemeenschap van 25 oktober 2002 tot oprichting van een " Ecole d'Administration publique " (School voor overheidsbestuur) in de Franse Gemeenschap, gelijkgesteld met de houder van het getuigschrift management overheidsbesturen, mits het slagen voor het examen bedoeld in artikel 7 van hetzelfde samenwerkingsakkoord in de versie die van toepassing was vóór de inwerkingtreding van het samenwerkingsakkoord van 20 mei 2021 tot wijziging van het samenwerkingsakkoord van 6 februari 2014 tot vervanging van het samenwerkingsakkoord van 20 september 2012 betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen voor de toegang tot de betrekkingen vallend onder de mandatenregeling in de Franse Gemeenschap en het Waalse Gewest. ".
Artikel 9 De kandidaten die op de dag van inwerkingtreding van dit samenwerkingsakkoord houder zijn van het interuniversitair getuigschrift of van het brevet voor overheidsmanagement, bedoeld in artikel 2, 5°, van het besluit van de Regering van de Franse Gemeenschap van 25 oktober 2002 tot oprichting van een " Ecole d'Administration publique " (School voor overheidsbestuur) in de Franse Gemeenschap, maar die niet zijn geslaagd voor het examen georganiseerd aan het einde van de cyclus, kunnen dit examen opnieuw afleggen. Voor de organisatie van dit examen blijft artikel 7 van het samenwerkingsakkoord van 6 februari 2014 ter vervanging van het samenwerkingsakkoord van 20 september 2012 betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen voor de toegang tot de betrekkingen vallend onder de mandatenregeling in de Franse Gemeenschap en het Waalse Gewest, van toepassing in de versie die voorafgaat aan de inwerkingtreding van dit wijzigende samenwerkingsakkoord. Er wordt slechts één sessie georganiseerd; kandidaten die afwezig zijn, die zich niet inschrijven of die zich terugtrekken, kunnen dit examen niet opnieuw afleggen.
Artikel 10 Bij de eerste toepassing van de bij dit samenwerkingsakkoord ingevoerde bepalingen kunnen kandidaten die niet geslaagd zijn voor het in artikel 7, § 3, eerste lid, bedoelde examen van het samenwerkingsakkoord van 6 februari 2014 tot vervanging van het samenwerkingsakkoord van 20 september 2012 betreffende het getuigschrift management overheidsbesturen voor de toegang tot de betrekkingen vallend onder de mandatenregeling in de Franse Gemeenschap en het Waalse Gewest, dit opnieuw kunnen afleggen binnen een termijn van minder dan 6 maanden.
Artikel 11 Dit samenwerkingsakkoord treedt in werking de dag waarop het in het Belgisch Staatsblad wordt bekendgemaakt.