Besluit van het afdelingshoofd tot delegatie van sommige bevoegdheden aan personeelsleden van de afdeling Voorlichting, Doelgroepenbeleid en Kwaliteit Plant
- Section :
- Législation
- Source :
- Numac 2015035509
Texte original :
Ajoutez le document à un dossier
()
pour commencer à l'annoter.
Hoofdstuk 1. Algemene bepalingen
Artikel 1 Dit besluit is van toepassing op de afdeling Voorlichting, Doelgroepenbeleid en Kwaliteit Plant van het Departement Landbouw en Visserij van het Vlaams Ministerie van Landbouw en Visserij, hierna de afdeling te noemen.
Artikel 2 In dit besluit wordt verstaan onder :
1° afdelingshoofd : het personeelslid dat belast is met de leiding van de afdeling;
2° diensthoofd : het personeelslid dat belast is met de leiding van een dienst van de afdeling;
3° evaluator : personeelslid dat aangewezen is als evaluator conform artikel IV 3 van het Vlaams personeelsstatuut van 13 januari 2006;
4° sectorverantwoordelijke : het personeelslid van de afdeling, die zorgt voor de concrete organisatie en validatie van dossiers binnen een aangeduide sector van teeltmateriaal.
Artikel 3 De bij dit besluit gedelegeerde bevoegdheden worden uitgeoefend binnen de perken en met inachtname van de voorwaarden en modaliteiten die zijn vastgelegd in de bepalingen van relevante verordeningen, richtlijnen, wetten, decreten, besluiten, omzendbrieven, dienstorders en andere vormen van reglementeringen, richtlijnen en beslissingen.
Artikel 4 De bij dit besluit aan een diensthoofd van de afdeling gedelegeerde beslissingsbevoegdheden kunnen alleen uitgeoefend worden inzake de aangelegenheden die tot de taken van de dienst in kwestie behoren.
Artikel 5Als in dit besluit de bevoegdheid voor bepaalde aangelegenheden expliciet gedelegeerd wordt, strekt de delegatie zich ook uit tot :
1° de beslissingen die moeten worden genomen in het kader van de voorbereiding en de uitvoering van de bedoelde aangelegenheden;
2° de beslissingen van ondergeschikt belang of aanvullende aard die noodzakelijk zijn voor de uitoefening van de bevoegdheid of er inherent deel van uitmaken;
[1 3° het sluiten van overeenkomsten.]1
Hoofdstuk 2. Delegatie inzake personeelsmanagement
Artikel 6 De evaluatoren hebben delegatie om :
1° het jaarlijks verlof en de dienstvrijstellingen, vermeld in deel X van het Vlaams personeelsstatuut van 13 januari 2006, toe te staan en toe te kennen;
2° andere niet in het voormelde besluit vermelde dienstvrijstellingen en dienstvrijstellingen die in de directieraad of het managementcomité zijn beslist, toe te staan en toe te kennen;
3° telewerk toe te staan overeenkomstig de afspraken, goedgekeurd door de directieraad.
Hoofdstuk 2/1. [2 Delegatie inzake gegevensuitwisselingen]2
Artikel 6/1 [2 De diensthoofden hebben delegatie om beslissingen te nemen:
1° tot openbaarmaking conform het decreet van 26 maart 2004 betreffende de openbaarheid van bestuur en de uitvoeringsbepalingen ervan;
2° over de aanvragen tot hergebruik van overheidsinformatie conform het decreet van 27 april 2007 tot hergebruik van overheidsinformatie en de uitvoeringsbepalingen ervan;
3° over de aanvragen tot toegang tot eigen persoonsgegevens conform artikel 10 van de wet van 8 december 1992 tot bescherming van de persoonlijke levenssfeer ten opzichte van de verwerking van persoonsgegevens en de uitvoeringsbepalingen ervan;
4° over de aanvragen tot persoonsgegevens van derden conform de wet van 8 december 1992 tot bescherming van de persoonlijke levenssfeer ten opzichte van de verwerking van persoonsgegevens en het decreet van 18 juli 2008 betreffende het elektronische bestuurlijke gegevensverkeer en de uitvoeringsbepalingen ervan.
De delegatie, vermeld in het eerste lid, geldt niet voor het ondertekenen van de machtigingsaanvragen voor de toegang tot of de mededeling van persoonsgegevens en het sluiten van overeenkomsten met externe verwerkers.]2
Hoofdstuk 3. Delegatie inzake de biologische productie
Artikel 7 Het diensthoofd van de dienst Doelgroepenbeleid heeft voor de toepassing van het ministerieel besluit van 27 mei 2011 tot vaststelling van productievoorschriften betreffende de biologische productie delegatie om :
1° beslissingen te nemen over de verhoging van de percentages van niet biologisch gehouden zoogdieren;
2° de toegelaten aantal vee-eenheden bekend te maken;
3° beslissingen te nemen over de uitvoering van ingrepen bij dieren;
4° beslissingen te nemen over het gebruik van natriumnitriet of kaliumnitraat;
5° beslissingen te nemen over het gebruik van een niet-biologisch voedselingrediënt;
6° beslissingen te nemen over de verkorte omschakeling;
7° beslissingen te nemen over de verlenging van de omschakelingsperiode;
8° beslissingen te nemen over gelijktijdige productie;
9° beslissingen te nemen over een gevraagde uitzondering bij een noodsituatie.
Hoofdstuk 4. Delegatie inzake bedrijfsadvisering in de biologische productie
Artikel 8 Het diensthoofd van de dienst Doelgroepenbeleid heeft voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 8 november 2013 houdende de subsidiëring van bedrijfsadvisering in de biologische landbouw delegatie om toestemming te verlenen om af te wijken van de kennisgevingstermijn van bedrijfsbezoeken.
Hoofdstuk 5. Delegatie inzake plantaardige productie
Artikel 9 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 3 oktober 2003 houdende reglementering van de handel in en de keuring van zaaizaad van oliehoudende planten en vezelgewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 10 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 3 oktober 2003 betreffende de procedure tot erkenning van bosbouwkundig uitgangsmateriaal en het in de handel brengen van bosbouwkundig teeltmateriaal delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 11 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 24 oktober 2003 betreffende de het in de handel brengen van vegetatief teeltmateriaal voor wijnstokken delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 12 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 18 maart 2005 houdende het in de handel brengen van teeltmateriaal en plantgoed van groentegewassen, met uitzondering van groentezaad, delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° passende maatregelen te nemen en in te trekken;
2° communicatie te voeren met de Europese Commissie en de andere lidstaten en gewesten.
Artikel 13 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 25 maart 2005 houdende reglementering van de handel in en de keuring van zaaizaad van groenvoedergewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van zaden tot de handel.
Artikel 14 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 16 december 2005 houdende reglementering van de handel in en de keuring van zaaigranen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van zaden tot de handel.
Artikel 15 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 16 december 2005 houdende reglementering van de handel in en de keuring van groentezaad en zaad van cichorei voor de industrie delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van zaden tot de handel.
Artikel 16 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 16 december 2005 houdende reglementering van de handel in en de keuring van bietenzaad van landbouwrassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van zaden tot de handel.
Artikel 17 Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 19 mei 2006 betreffende de loontriage van zaden van bepaalde soorten van landbouwgewassen die bestemd zijn om te worden ingezaaid delegatie om :
1° loontrieerders die erkend zijn door andere instanties, te registreren;
2° documentnummers en zelfklevende etiketten toe te kennen.
Artikel 18 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 19 januari 2007 houdende de reglementering van de handel in en de keuring van pootaardappelen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van pootgoed tot de handel.
Artikel 19 Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 26 september 2008 betreffende de toelating van de rassen van landbouwgewassen en groentegewassen tot en het behoud ervan op de rassenlijsten van landbouwgewassen en groentegewassen delegatie om :
1° de rassenlijsten officieel bekend te maken;
2° alle kennisgevingen te doen met betrekking tot de rassenlijsten.
Artikel 20 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 22 januari 2010 betreffende het in de handel brengen van teeltmateriaal van fruitgewassen, alsmede van fruitgewassen die voor de fruitteelt worden gebruikt delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° machtigingen te verlenen of maatregelen te nemen om teeltmateriaal en fruitgewassen tot de handel toe te laten;
2° passende maatregelen te nemen;
3° beslissingen te nemen over de gelijkwaardigheid van teelmateriaal en fruitgewassen die in derde landen geproduceerd zijn.
Artikel 21 Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Beleid, heeft voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 15 oktober 2010 houdende de vaststelling van algemene maatregelen voor de co-existentie van genetisch gemodificeerde gewassen met conventionele gewassen en biologische gewassen delegatie om een elektronisch register van de teelt van genetisch gemodificeerde gewassen bij te houden.
Artikel 22 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 3 december 2010 betreffende de certificering van hop en hopproducten delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 23 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 19 februari 2000 tot vaststelling van de schema's met de voorwaarden waaraan teeltmateriaal van siergewassen en siergewassen moeten voldoen, van de uitvoeringsbepalingen met betrekking tot het toezicht op en de controle van leveranciers van deze materialen, van hun bedrijven en van de laboratoria, van de erkenning van de laboratoria en van aanvullende uitvoeringsbepalingen met betrekking tot de door leveranciers bij te houden lijsten van bovenvermelde gewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 24 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 19 februari 2000 tot vaststelling van de schema's met de voorwaarden waaraan teeltmateriaal van fruitgewassen en fruitgewassen die voor de fruitteelt worden gebruikt moeten voldoen, van de uitvoeringsbepalingen met betrekking tot het toezicht op en de controle van leveranciers van deze materialen, van hun bedrijven en van de laboratoria, van de erkenning van de laboratoria en van uitvoeringsbepalingen met betrekking tot de door leveranciers bij te houden lijsten van rassen van bovenvermelde gewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 25 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 19 februari 2000 tot vaststelling van de schema's met de voorwaarden waaraan teeltmateriaal en plantgoed van groenten, met uitzondering van zaad, moeten voldoen, van de uitvoeringsbepalingen met betrekking tot het toezicht op en de controle van leveranciers van deze materialen, van hun bedrijven en van de laboratoria, en van de erkenning van de laboratoria delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 26 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 2 juni 2004 tot vaststelling van een technisch controlereglement betreffende het bosbouwkundig teeltmateriaal delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om het model van de documenten en de vormen van informatieoverdracht aan te passen.
§ 3. De sectorverantwoordelijke van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om tussen te komen als het teeltmateriaal bestemd is voor derde landen, en een basiscertificaat op te maken en af te leveren voor bosbouwkundig teeltmateriaal uit derde landen.
Artikel 27 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 2 juni 2009 tot vaststelling van bepaalde afwijkingen voor de toelating van landrassen en rassen in de landbouw die zich op natuurlijke wijze hebben aangepast aan de lokale en regionale omstandigheden en die door genetische erosie worden bedreigd, en voor het in de handel brengen van zaaizaad en pootaardappelen van die landrassen en rassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° afwijkingen toe te staan voor de benamingen van de instandhoudingsrassen;
2° het aangewezen gebied mee te delen aan de Europese Commissie;
3° de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten op de hoogte te brengen van de aanvullende gebieden die hij voor zaadteelt wil goedkeuren, en de aanvullende zaadteeltgebieden die hij gemeld heeft, goed te keuren en na de goedkeuring opnieuw de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten op de hoogte te brengen;
4° hoeveelheden zaaizaad toe te wijzen aan elke betrokken producent dat in de handel gebracht mag worden;
5° verslag uit te brengen aan de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten;
6° de Europese Commissie op de hoogte te brengen van de erkende organisaties.
Artikel 28 Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het ministerieel besluit van 20 januari 2010 tot vaststelling van de procedures voor de rassenlijsten van landbouw- en groentegewassen delegatie om gegevens bekend te maken.
Artikel 29 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 21 juni 2010 tot vaststelling van een keurings- en certificeringsreglement van zaaizaden van landbouw- en groentegewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° afwijkingen van het gebruik van lokalen en installaties toe te staan;
2° aanvullende gebieden voor instandhoudingsrassen aan te wijzen;
3° de hoeveelheden bekend te maken waarvoor per ras in de procedure van inschrijving voor opname in een rassenlijst toestemming wordt gegeven om in de handel te brengen;
4° studiedagen te organiseren;
5° een akkoord te sluiten met het zaadbedrijf en degene die de keuring heeft aangevraagd voor de percelen waarop de veldkeuringen uitgevoerd moeten worden;
6° opdracht te geven om een controleveld aan te leggen;
7° een operatornummer en een vermeerderingsperceelnummer toe te kennen;
8° een voorstel van inschrijvingsbulletin op te maken;
9° teelten van soorten aan te wijzen waarbij officieel erkende keurmeesters waarnemingen mogen vaststellen;
10° het gedeelte controlekeuringen vast te stellen;
11° vrijstelling te verlenen van het gebruik van kleefstroken;
12° afwijkingen van indieningsdata en -termijnen toe te staan;
13° certificaten goed te keuren;
14° een einde te maken aan een verbintenis in geval van herhaalde overtreding;
15° toelating te geven om de zaden onder te brengen in nieuwe kleine verpakkingen;
16° aanwijzingen te geven voor de vermeerderingscontracten;
17° afwijkingen toe te staan voor de bemonstering;
18° een voorstel van inschrijving op te maken;
19° kenmerken van de planten te bepalen.
§ 3. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft inzake de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om toestemming te verlenen aan een kweker of zijn mandataris om een ras in de procedure van inschrijving voor opname in een rassenlijst te gebruiken in een ander gewest of in een andere lidstaat.
§ 4. De sectorverantwoordelijke van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° nadere instructies te geven over de uitvoering van de nieuwe sluiting;
2° nadere bijzonderheden te verstrekken voor elk ras in verband met de waar te nemen kenmerken;
3° certificaten met een volgnummer te leveren;
4° etiketten aan te leveren;
5° aanduidingen te geven over het magazijnboek.
Artikel 30 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 2 december 2010 tot vaststelling van bepaalde afwijkingen voor de toelating van landrassen en rassen van groenten die van oudsher op bepaalde plaatsen en in bepaalde gebieden worden gekweekt en die door genetische erosie worden bedreigd, en van groenterassen die geen intrinsieke waarde hebben voor de commerciële productie van gewassen, maar die ontwikkeld zijn voor teelt onder bijzondere omstandigheden, en voor het in de handel brengen van zaaizaad van die landrassen en rassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° afwijkingen toe te staan voor de benaming van de instandhoudingsrassen en voor de voor teelt onder bijzondere omstandigheden ontwikkelde rassen;
2° het aangewezen gebied van oorsprong mee te delen aan de Europese Commissie;
3° de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten op de hoogte te brengen van de aanvullende gebieden die hij voor zaadteelt wil goedkeuren, en de aanvullende zaadteeltgebieden die hij gemeld heeft, goed te keuren en na de goedkeuring opnieuw de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten op de hoogte te brengen;
4° hoeveelheden zaaizaad toe te wijzen aan elke betrokken producent dat in de handel gebracht mag worden;
5° verslag uit te brengen aan de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten;
6° de Europese Commissie op de hoogte te brengen van de erkende organisaties.
Artikel 31
<Opgeheven bij BVR 2015-12-07/02, Art. 1, 002; Inwerkingtreding : 01-01-2016>
Artikel 32 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 20 oktober 2011 tot vaststelling van bepaalde afwijkingen voor het in de handel brengen van zaaizaadmengsels van groenvoedergewassen die bestemd zijn voor gebruik bij het behoud van de natuurlijke omgeving delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° de regio van oorsprong van de instandhoudingsmengsels vast te stellen;
2° de hoeveelheid instandhoudingmengsels toe te wijzen aan elke betrokken producent die in de handel gebracht mag worden;
3° verslag uit te brengen aan de Europese Commissie en aan de andere lidstaten en gewesten;
4° de Europese Commissie op de hoogte te brengen van de erkende organisaties.
Hoofdstuk 6. Regeling bij vervanging
Artikel 33 De bij dit besluit verleende delegaties worden ook verleend aan het personeelslid dat met de waarneming van het ambt van titularis is belast of dat hem vervangt bij tijdelijke afwezigheid of verhindering. In geval van tijdelijke afwezigheid of verhindering plaatst het betrokken personeelslid boven de vermelding van zijn graad en zijn handtekening de formule " Voor (graad van de titularis), afwezig, ".
Hoofdstuk 7. Gebruik van de delegaties en verantwoording
Artikel 34 De titularissen van de delegaties nemen de nodige zorgvuldigheid in acht bij het gebruik van de verleende delegaties.
De titularissen van de delegaties organiseren het systeem van interne controle en functiescheiding op zodanige wijze dat de verleende delegaties op een doeltreffende en doelmatige wijze worden gebruikt en misbruiken worden vermeden.
Artikel 35 Over het gebruik van de bevoegdheden, vermeld in dit besluit, wordt periodiek verantwoording afgelegd aan het afdelingshoofd door middel van rapporteringen.
Het afdelingshoofd kan nadere instructies geven over de inhoud en de periodiciteit van die rapporteringen.
Het afdelingshoofd kan bovendien op ieder ogenblik verantwoording vragen over het gebruik van de delegatie in een bepaalde aangelegenheid.
Artikel 36 Dit besluit treedt in werking op 1 mei 2015.
Artikel 1 Dit besluit is van toepassing op de afdeling Voorlichting, Doelgroepenbeleid en Kwaliteit Plant van het Departement Landbouw en Visserij van het Vlaams Ministerie van Landbouw en Visserij, hierna de afdeling te noemen.
Artikel 2 In dit besluit wordt verstaan onder :
1° afdelingshoofd : het personeelslid dat belast is met de leiding van de afdeling;
2° diensthoofd : het personeelslid dat belast is met de leiding van een dienst van de afdeling;
3° evaluator : personeelslid dat aangewezen is als evaluator conform artikel IV 3 van het Vlaams personeelsstatuut van 13 januari 2006;
4° sectorverantwoordelijke : het personeelslid van de afdeling, die zorgt voor de concrete organisatie en validatie van dossiers binnen een aangeduide sector van teeltmateriaal.
Artikel 3 De bij dit besluit gedelegeerde bevoegdheden worden uitgeoefend binnen de perken en met inachtname van de voorwaarden en modaliteiten die zijn vastgelegd in de bepalingen van relevante verordeningen, richtlijnen, wetten, decreten, besluiten, omzendbrieven, dienstorders en andere vormen van reglementeringen, richtlijnen en beslissingen.
Artikel 4 De bij dit besluit aan een diensthoofd van de afdeling gedelegeerde beslissingsbevoegdheden kunnen alleen uitgeoefend worden inzake de aangelegenheden die tot de taken van de dienst in kwestie behoren.
Artikel 5Als in dit besluit de bevoegdheid voor bepaalde aangelegenheden expliciet gedelegeerd wordt, strekt de delegatie zich ook uit tot :
1° de beslissingen die moeten worden genomen in het kader van de voorbereiding en de uitvoering van de bedoelde aangelegenheden;
2° de beslissingen van ondergeschikt belang of aanvullende aard die noodzakelijk zijn voor de uitoefening van de bevoegdheid of er inherent deel van uitmaken;
[1 3° het sluiten van overeenkomsten.]1
Hoofdstuk 2. Delegatie inzake personeelsmanagement
Artikel 6 De evaluatoren hebben delegatie om :
1° het jaarlijks verlof en de dienstvrijstellingen, vermeld in deel X van het Vlaams personeelsstatuut van 13 januari 2006, toe te staan en toe te kennen;
2° andere niet in het voormelde besluit vermelde dienstvrijstellingen en dienstvrijstellingen die in de directieraad of het managementcomité zijn beslist, toe te staan en toe te kennen;
3° telewerk toe te staan overeenkomstig de afspraken, goedgekeurd door de directieraad.
Hoofdstuk 2/1. [2 Delegatie inzake gegevensuitwisselingen]2
Artikel 6/1 [2 De diensthoofden hebben delegatie om beslissingen te nemen:
1° tot openbaarmaking conform het decreet van 26 maart 2004 betreffende de openbaarheid van bestuur en de uitvoeringsbepalingen ervan;
2° over de aanvragen tot hergebruik van overheidsinformatie conform het decreet van 27 april 2007 tot hergebruik van overheidsinformatie en de uitvoeringsbepalingen ervan;
3° over de aanvragen tot toegang tot eigen persoonsgegevens conform artikel 10 van de wet van 8 december 1992 tot bescherming van de persoonlijke levenssfeer ten opzichte van de verwerking van persoonsgegevens en de uitvoeringsbepalingen ervan;
4° over de aanvragen tot persoonsgegevens van derden conform de wet van 8 december 1992 tot bescherming van de persoonlijke levenssfeer ten opzichte van de verwerking van persoonsgegevens en het decreet van 18 juli 2008 betreffende het elektronische bestuurlijke gegevensverkeer en de uitvoeringsbepalingen ervan.
De delegatie, vermeld in het eerste lid, geldt niet voor het ondertekenen van de machtigingsaanvragen voor de toegang tot of de mededeling van persoonsgegevens en het sluiten van overeenkomsten met externe verwerkers.]2
Hoofdstuk 3. Delegatie inzake de biologische productie
Artikel 7 Het diensthoofd van de dienst Doelgroepenbeleid heeft voor de toepassing van het ministerieel besluit van 27 mei 2011 tot vaststelling van productievoorschriften betreffende de biologische productie delegatie om :
1° beslissingen te nemen over de verhoging van de percentages van niet biologisch gehouden zoogdieren;
2° de toegelaten aantal vee-eenheden bekend te maken;
3° beslissingen te nemen over de uitvoering van ingrepen bij dieren;
4° beslissingen te nemen over het gebruik van natriumnitriet of kaliumnitraat;
5° beslissingen te nemen over het gebruik van een niet-biologisch voedselingrediënt;
6° beslissingen te nemen over de verkorte omschakeling;
7° beslissingen te nemen over de verlenging van de omschakelingsperiode;
8° beslissingen te nemen over gelijktijdige productie;
9° beslissingen te nemen over een gevraagde uitzondering bij een noodsituatie.
Hoofdstuk 4. Delegatie inzake bedrijfsadvisering in de biologische productie
Artikel 8 Het diensthoofd van de dienst Doelgroepenbeleid heeft voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 8 november 2013 houdende de subsidiëring van bedrijfsadvisering in de biologische landbouw delegatie om toestemming te verlenen om af te wijken van de kennisgevingstermijn van bedrijfsbezoeken.
Hoofdstuk 5. Delegatie inzake plantaardige productie
Artikel 9 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 3 oktober 2003 houdende reglementering van de handel in en de keuring van zaaizaad van oliehoudende planten en vezelgewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 10 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 3 oktober 2003 betreffende de procedure tot erkenning van bosbouwkundig uitgangsmateriaal en het in de handel brengen van bosbouwkundig teeltmateriaal delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 11 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 24 oktober 2003 betreffende de het in de handel brengen van vegetatief teeltmateriaal voor wijnstokken delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 12 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 18 maart 2005 houdende het in de handel brengen van teeltmateriaal en plantgoed van groentegewassen, met uitzondering van groentezaad, delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° passende maatregelen te nemen en in te trekken;
2° communicatie te voeren met de Europese Commissie en de andere lidstaten en gewesten.
Artikel 13 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 25 maart 2005 houdende reglementering van de handel in en de keuring van zaaizaad van groenvoedergewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van zaden tot de handel.
Artikel 14 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 16 december 2005 houdende reglementering van de handel in en de keuring van zaaigranen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van zaden tot de handel.
Artikel 15 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 16 december 2005 houdende reglementering van de handel in en de keuring van groentezaad en zaad van cichorei voor de industrie delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van zaden tot de handel.
Artikel 16 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 16 december 2005 houdende reglementering van de handel in en de keuring van bietenzaad van landbouwrassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van zaden tot de handel.
Artikel 17 Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 19 mei 2006 betreffende de loontriage van zaden van bepaalde soorten van landbouwgewassen die bestemd zijn om te worden ingezaaid delegatie om :
1° loontrieerders die erkend zijn door andere instanties, te registreren;
2° documentnummers en zelfklevende etiketten toe te kennen.
Artikel 18 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 19 januari 2007 houdende de reglementering van de handel in en de keuring van pootaardappelen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om beslissingen te nemen over het toelaten van pootgoed tot de handel.
Artikel 19 Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 26 september 2008 betreffende de toelating van de rassen van landbouwgewassen en groentegewassen tot en het behoud ervan op de rassenlijsten van landbouwgewassen en groentegewassen delegatie om :
1° de rassenlijsten officieel bekend te maken;
2° alle kennisgevingen te doen met betrekking tot de rassenlijsten.
Artikel 20 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 22 januari 2010 betreffende het in de handel brengen van teeltmateriaal van fruitgewassen, alsmede van fruitgewassen die voor de fruitteelt worden gebruikt delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° machtigingen te verlenen of maatregelen te nemen om teeltmateriaal en fruitgewassen tot de handel toe te laten;
2° passende maatregelen te nemen;
3° beslissingen te nemen over de gelijkwaardigheid van teelmateriaal en fruitgewassen die in derde landen geproduceerd zijn.
Artikel 21 Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Beleid, heeft voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 15 oktober 2010 houdende de vaststelling van algemene maatregelen voor de co-existentie van genetisch gemodificeerde gewassen met conventionele gewassen en biologische gewassen delegatie om een elektronisch register van de teelt van genetisch gemodificeerde gewassen bij te houden.
Artikel 22 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het besluit van de Vlaamse Regering van 3 december 2010 betreffende de certificering van hop en hopproducten delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 23 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 19 februari 2000 tot vaststelling van de schema's met de voorwaarden waaraan teeltmateriaal van siergewassen en siergewassen moeten voldoen, van de uitvoeringsbepalingen met betrekking tot het toezicht op en de controle van leveranciers van deze materialen, van hun bedrijven en van de laboratoria, van de erkenning van de laboratoria en van aanvullende uitvoeringsbepalingen met betrekking tot de door leveranciers bij te houden lijsten van bovenvermelde gewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 24 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 19 februari 2000 tot vaststelling van de schema's met de voorwaarden waaraan teeltmateriaal van fruitgewassen en fruitgewassen die voor de fruitteelt worden gebruikt moeten voldoen, van de uitvoeringsbepalingen met betrekking tot het toezicht op en de controle van leveranciers van deze materialen, van hun bedrijven en van de laboratoria, van de erkenning van de laboratoria en van uitvoeringsbepalingen met betrekking tot de door leveranciers bij te houden lijsten van rassen van bovenvermelde gewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 25 De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 19 februari 2000 tot vaststelling van de schema's met de voorwaarden waaraan teeltmateriaal en plantgoed van groenten, met uitzondering van zaad, moeten voldoen, van de uitvoeringsbepalingen met betrekking tot het toezicht op en de controle van leveranciers van deze materialen, van hun bedrijven en van de laboratoria, en van de erkenning van de laboratoria delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
Artikel 26 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 2 juni 2004 tot vaststelling van een technisch controlereglement betreffende het bosbouwkundig teeltmateriaal delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om het model van de documenten en de vormen van informatieoverdracht aan te passen.
§ 3. De sectorverantwoordelijke van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om tussen te komen als het teeltmateriaal bestemd is voor derde landen, en een basiscertificaat op te maken en af te leveren voor bosbouwkundig teeltmateriaal uit derde landen.
Artikel 27 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 2 juni 2009 tot vaststelling van bepaalde afwijkingen voor de toelating van landrassen en rassen in de landbouw die zich op natuurlijke wijze hebben aangepast aan de lokale en regionale omstandigheden en die door genetische erosie worden bedreigd, en voor het in de handel brengen van zaaizaad en pootaardappelen van die landrassen en rassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° afwijkingen toe te staan voor de benamingen van de instandhoudingsrassen;
2° het aangewezen gebied mee te delen aan de Europese Commissie;
3° de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten op de hoogte te brengen van de aanvullende gebieden die hij voor zaadteelt wil goedkeuren, en de aanvullende zaadteeltgebieden die hij gemeld heeft, goed te keuren en na de goedkeuring opnieuw de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten op de hoogte te brengen;
4° hoeveelheden zaaizaad toe te wijzen aan elke betrokken producent dat in de handel gebracht mag worden;
5° verslag uit te brengen aan de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten;
6° de Europese Commissie op de hoogte te brengen van de erkende organisaties.
Artikel 28 Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het ministerieel besluit van 20 januari 2010 tot vaststelling van de procedures voor de rassenlijsten van landbouw- en groentegewassen delegatie om gegevens bekend te maken.
Artikel 29 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 21 juni 2010 tot vaststelling van een keurings- en certificeringsreglement van zaaizaden van landbouw- en groentegewassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° afwijkingen van het gebruik van lokalen en installaties toe te staan;
2° aanvullende gebieden voor instandhoudingsrassen aan te wijzen;
3° de hoeveelheden bekend te maken waarvoor per ras in de procedure van inschrijving voor opname in een rassenlijst toestemming wordt gegeven om in de handel te brengen;
4° studiedagen te organiseren;
5° een akkoord te sluiten met het zaadbedrijf en degene die de keuring heeft aangevraagd voor de percelen waarop de veldkeuringen uitgevoerd moeten worden;
6° opdracht te geven om een controleveld aan te leggen;
7° een operatornummer en een vermeerderingsperceelnummer toe te kennen;
8° een voorstel van inschrijvingsbulletin op te maken;
9° teelten van soorten aan te wijzen waarbij officieel erkende keurmeesters waarnemingen mogen vaststellen;
10° het gedeelte controlekeuringen vast te stellen;
11° vrijstelling te verlenen van het gebruik van kleefstroken;
12° afwijkingen van indieningsdata en -termijnen toe te staan;
13° certificaten goed te keuren;
14° een einde te maken aan een verbintenis in geval van herhaalde overtreding;
15° toelating te geven om de zaden onder te brengen in nieuwe kleine verpakkingen;
16° aanwijzingen te geven voor de vermeerderingscontracten;
17° afwijkingen toe te staan voor de bemonstering;
18° een voorstel van inschrijving op te maken;
19° kenmerken van de planten te bepalen.
§ 3. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft inzake de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om toestemming te verlenen aan een kweker of zijn mandataris om een ras in de procedure van inschrijving voor opname in een rassenlijst te gebruiken in een ander gewest of in een andere lidstaat.
§ 4. De sectorverantwoordelijke van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° nadere instructies te geven over de uitvoering van de nieuwe sluiting;
2° nadere bijzonderheden te verstrekken voor elk ras in verband met de waar te nemen kenmerken;
3° certificaten met een volgnummer te leveren;
4° etiketten aan te leveren;
5° aanduidingen te geven over het magazijnboek.
Artikel 30 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 2 december 2010 tot vaststelling van bepaalde afwijkingen voor de toelating van landrassen en rassen van groenten die van oudsher op bepaalde plaatsen en in bepaalde gebieden worden gekweekt en die door genetische erosie worden bedreigd, en van groenterassen die geen intrinsieke waarde hebben voor de commerciële productie van gewassen, maar die ontwikkeld zijn voor teelt onder bijzondere omstandigheden, en voor het in de handel brengen van zaaizaad van die landrassen en rassen delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Rassencatalogus, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° afwijkingen toe te staan voor de benaming van de instandhoudingsrassen en voor de voor teelt onder bijzondere omstandigheden ontwikkelde rassen;
2° het aangewezen gebied van oorsprong mee te delen aan de Europese Commissie;
3° de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten op de hoogte te brengen van de aanvullende gebieden die hij voor zaadteelt wil goedkeuren, en de aanvullende zaadteeltgebieden die hij gemeld heeft, goed te keuren en na de goedkeuring opnieuw de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten op de hoogte te brengen;
4° hoeveelheden zaaizaad toe te wijzen aan elke betrokken producent dat in de handel gebracht mag worden;
5° verslag uit te brengen aan de Europese Commissie, de andere lidstaten en de gewesten;
6° de Europese Commissie op de hoogte te brengen van de erkende organisaties.
Artikel 31
<Opgeheven bij BVR 2015-12-07/02, Art. 1, 002; Inwerkingtreding : 01-01-2016>
Artikel 32 § 1. De personeelsleden van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, hebben voor de toepassing van het ministerieel besluit van 20 oktober 2011 tot vaststelling van bepaalde afwijkingen voor het in de handel brengen van zaaizaadmengsels van groenvoedergewassen die bestemd zijn voor gebruik bij het behoud van de natuurlijke omgeving delegatie om de keurings- en certificeringsactiviteiten uit te voeren die van toepassing zijn op de handel tussen de lidstaten van de Europese Unie en op het in de handel brengen op de nationale markten.
§ 2. Het diensthoofd van de dienst Kwaliteit Plant, team Certificering Teeltmateriaal en team Zaadontleding, heeft voor de toepassing van het besluit, vermeld in § 1, delegatie om :
1° de regio van oorsprong van de instandhoudingsmengsels vast te stellen;
2° de hoeveelheid instandhoudingmengsels toe te wijzen aan elke betrokken producent die in de handel gebracht mag worden;
3° verslag uit te brengen aan de Europese Commissie en aan de andere lidstaten en gewesten;
4° de Europese Commissie op de hoogte te brengen van de erkende organisaties.
Hoofdstuk 6. Regeling bij vervanging
Artikel 33 De bij dit besluit verleende delegaties worden ook verleend aan het personeelslid dat met de waarneming van het ambt van titularis is belast of dat hem vervangt bij tijdelijke afwezigheid of verhindering. In geval van tijdelijke afwezigheid of verhindering plaatst het betrokken personeelslid boven de vermelding van zijn graad en zijn handtekening de formule " Voor (graad van de titularis), afwezig, ".
Hoofdstuk 7. Gebruik van de delegaties en verantwoording
Artikel 34 De titularissen van de delegaties nemen de nodige zorgvuldigheid in acht bij het gebruik van de verleende delegaties.
De titularissen van de delegaties organiseren het systeem van interne controle en functiescheiding op zodanige wijze dat de verleende delegaties op een doeltreffende en doelmatige wijze worden gebruikt en misbruiken worden vermeden.
Artikel 35 Over het gebruik van de bevoegdheden, vermeld in dit besluit, wordt periodiek verantwoording afgelegd aan het afdelingshoofd door middel van rapporteringen.
Het afdelingshoofd kan nadere instructies geven over de inhoud en de periodiciteit van die rapporteringen.
Het afdelingshoofd kan bovendien op ieder ogenblik verantwoording vragen over het gebruik van de delegatie in een bepaalde aangelegenheid.
Artikel 36 Dit besluit treedt in werking op 1 mei 2015.